Czy wiedziałaś o tym, że wypryski w różnych miejscach Twojego ciała mogą być wskazówką w identyfikacji problemów zdrowotnych? Masz problem z pryszczami na plecach? A może na dekolcie? Sprawdź, co to oznacza.

1 – HORMONY

Jeśli Twoim problemem są wypryski w okolicach szyi, może być to spowodowane nadczynnością lub zmęczeniem nadnerczy. Przyczyną może być także nadmierne spożywanie cukru.

ZOBACZ TEŻ: DOMOWA KURACJA, KTÓRA ZWALCZY TRĄDZIK NA PLECACH!

2 i 3 – STRES

Pryszcze na ramionach to zwykle nic innego, jak reakcja organizmu na zbyt duży stres i zdenerwowanie (zwłaszcza, jeśli jesteś typem osoby wrażliwej emocjonalnie).

4 – NIETOLERANCJA POKARMOWA

Jeśli wypryski pojawiły się na Twojej klatce piersiowej, może być to spowodowane problemami związanymi z układem pokarmowym (wynikającymi np. ze złych nawyków żywieniowych). Przyczyną może być także nietolerancja pokarmowa lub zakażenie grzybicze.

ZOBACZ TEŻ: OTO, KIEDY POWINNAŚ ODSTAWIĆ KOSMETYKI, KTÓRYMI WALCZYSZ Z TRĄDZIKIEM

5 i 6 – BRAK WITAMIN

Pryszcze na przedramionach mogą wskazywać na niewystarczającą ilość dostarczanych do organizmu witamin oraz składników odżywczych (lub słabe ich przyswajanie).

7 – NIEPRAWIDŁOWY POZIOM CUKRU

Wypryski na brzuchu pojawiają się niezwykle rzadko, jeśli natomiast wystąpią już w tym miejscu, zwykle spowodowane jest to zbyt wysokim poziomem cukru we krwi.

8 – NIEWŁAŚCIWA HIGIENA

W tej strefie pryszcze pojawiają się zwykle z powodu wrastających pod skórę włosków lub nieprawidłowej higieny. Mogą one również świadczyć o chorobie wenerycznej, ale tylko wtedy, kiedy pojawi się dodatkowo swędzenie, ból i upławy.

ZOBACZ TEŻ: ŻEGNAJCIE ROZSZERZONE PORY, WYPRYSKI I WĄGRY! TEN ODRAŻAJĄCY TREND TO HIT!

9 i 10 – REAKCJA ALERGICZNA

Pryszcze na udach zwykle pojawiaja się wtedy, gdy mamy do czynienia z reakcją alergiczną – skóra w tym miejscu jest bowiem wyjątkowo wrażliwa.

11 i 12 – UKŁAD NERWOWY/POKARMOWY

Masz problemy z wypryskami w tym miejscu? Może być to spowodowane źle funkcjonującym układem trawiennym, alergią, nietolerancją pokarmową, a także nadmiernym poceniem się. Winnym może być też alergia na kosmetyki lub detergenty, oraz … niewystarczająca ilość snu.

13 i 14 – PROBLEMY Z TRAWIENIEM
Jeśli wypryski pojawiły się na Twoich pośladkach, prawdopodobnie powinnaś zrezygnować z ciasnej bielizny. Powodem może być także przesuszona skóra, problemy z trawieniem oraz zła dieta.

Co wypryski na ciele mówią o kondycji Twojego zdrowia? [Mapa ciała]