Kondycja Twoich dłoni i paznokci może dużo powiedzieć o Twoim zdrowiu. Jeśli zauważysz, że któryś z tych objawów dotyczy również Ciebie, lepiej nie lekceważ problemu…

Nie tak dawno pisałyśmy o historii dziewczyny , która opublikowała na Facebook’u zdjęcie swojego dziwnie wygiętego paznokcia i odkryła, że jest to jeden z objawów raka płuc.

Przybierające nienaturalny kształt, zwijające się paznokcie są określane terminem „pałeczkowatość palców” i mogą być oznaką poważnych chorób serca i płuc, w tym również chorób nowotworowych.

ZOBACZ TEŻ: GIGI HADID OBCIĘŁA WŁOSY. DO TWARZY JEJ W TAK KRÓTKICH WŁOSACH I GRZYWCE BABY?

Jeśli zauważyłaś, że Twoje paznokcie nie są już tak mocne jak kiedyś, stały się łamliwe i rosną znacznie wolniej może to być oznaka anemii lub problemów z metabolizmem. W takim wypadku zadbaj o zmianę diety – wzbogać swoje codzienne menu w produkty bogate w witaminę A i witaminy z grupy B. Możesz również zacząć przyjmowanie biotyny, kwasu foliowego, cynku i żelaza.

Pionowe lub poziomie bruzdy mogą być powiązane z wieloma czynnikami, m.in. złą dietą lub niektórymi zaburzeniami dermatologicznymi. Wpływ na ich powstawanie ma również używanie ostrych detergentów lub zbyt częste stosowanie zmywaczy do paznokci. Bruzdy na paznokciach mogą świadczyć o chorobach układu krążenia lub układu pokarmowego.

Istnieje wiele czynników, które mogą powodować problem żółtych paznokci. Przyczyną może być nadużywanie lakierów do paznokci, bez uprzedniego nakładania ochronnej powłoki bazowej, palenie tytoniu, a nawet problemy limfatyczne lub tzw. grzybica paznokcia, która zwykle rozwija się po tym, gdy paznokieć doznał pewnego rodzaju mikrourazu.

ZOBACZ TEŻ: CHIARA FERRAGNI LANSUJE STYL NA PRINT, KTÓREGO NIKT TEJ JESIENI NIE NOSI!

W tym przypadku ważne jest, aby zasięgnąć porady medycznej i ustalić czy wymagane będzie przyjmowanie leków. Gdy już stwierdzisz, że przebarwienia są spowodowane niewłaściwą pielęgnacją płytki paznokcia, zadbaj o nakładanie ochronnej bazy i stosowanie regeneracyjnych odżywek.

A oto nasze propozycje kosmetyków, które zabdają o odpowiednią pielęgnację paznokci i przesuszone skórki:

Co wygląd paznokci może powiedzieć o Twoim zdrowiu?

Regenerujący krem do rąk Chiodo Pro

Co wygląd paznokci może powiedzieć o Twoim zdrowiu?

Nail Tek 4 Xtra Odżywka silnie utwardzająca do paznokci cienkich

Co wygląd paznokci może powiedzieć o Twoim zdrowiu?

NIVEA, Intensive Care, intensywnie pielęgnujący krem do rąk