Pamiętacie 5 elementów, które każda kobieta powinna mieć w szafie według Tima Gunna?

Takie wyliczanki to stały element wypowiedzi każdego eksperta mody.

By kontynuować wątek, przytoczmy listę rzeczy niezbędnych według Niny Garcii. I – tak macie rację – można spodziewać się tego, że pewne rzeczy się powtórzą. Cóż, klasyka jest jedna.

1. Mała czarna

„Jej prostota sprawia, że bez zbędnego wysiłku wyglądasz w niej stylowo. Jej wyrafinowanie natomiast powoduje, że wyglądasz niezwykle elegancko.”

Mała czarna wytrzymuje próbę czasu. Pasuje 20-latkom, 30-latkom i… górnej granicy nie ma. Sztuka natomiast to wybór odpowiedniego fasonu. Ten warto dostosowywać co kilka lat, ale i kilkunastoletnie sukienki mogą wyglądać dobrze… o ile nie są zniszczone, bo mała czarna napotyka bardzo wiele okazji do noszenia.

&nbsp
CZYTAJ DALEJ

2. Klasyczna biała męska koszula

Zapomnij o wersji damskiej. Kup męską (idealnie – podwędź ją swojemu mężczyźnie) w niewielkim rozmiarze. Wpuść do dżinsów, zwiąż w supeł bądź zepnij broszką nosząc w towarzystwie spódnicy ołówkowej lub… narzuć na nagie ciało po upojnej nocy.

Przykładem tego, jak uniwersalny jest to ciuch, niech będzie Sharon Stone – w 1998 roku na gali rozdania Oskarów pojawiła się w spódnicy od Very Wang i… koszuli Gap pożyczonej od męża!

3. Kaszmirowy sweter

Może to być kardigan, pulover lub golf – nieważne. Istotne, by był naprawdę z kaszmiru (nie zmechaci się, ręczymy za to!) i neutralnym kolorze.

Nina optuje za kardiganem, który „doskonale pasuje do wszystkiego – sukienki, bawełnianej koszulki , zapinanej na guziki bluzki, a noszony samodzielnie, a la Marilyn Monroe, jest niezwykle seksowny”.

4. Trencz

Dlaczego? Bo to „klasyk klasyki”, a w dodatku jakimś cudem nigdy nie jest banalny. No i pasuje niemal do wszystkiego.

5. Dżinsy

„W dżinsach jest coś, co automatycznie sprawia, że nosząca je dziewczyna wygląda stylowo. Są proste i praktyczne, seksowne i doskonałe, nieposłuszne i eleganckie.”

Innymi słowy to ciuch uniwersalny i idealna baza pod setki zestawów.

6. Klasyczny męski zegarek

„Damskie zegarki zmieniają się wraz z nowymi trendami w modzie, ale klasyczny męski zegarek jest ponadczasowy i świetnie wygląda na kobiecym nadgarstku.”

7. Brylanty

„Mogą być też sztuczne” – dorzuca Garcia, która zapewnia, że to idealna biżuteria „na dzień i na wieczór”.