Na scenie aplikacji zakupowych pojawiła się nowa gwiazda, która ma na dobre odmienić sposób, w jaki robimy zakupy. Aplikacja OOOOO zadebiutowała zaledwie kilka miesięcy temu, a już zdążyła zepchnąć Amazon z czołówki brytyjskich list przebojów aplikacji zakupowych.

OOOOO to platforma handlowa wideo, która jest odpowiedzią generacji Z na popularny program telewizyjny QVC (nazwijmy to brytyjską wersją telezakupów Mango), podczas którego telewidzowie mogą robić zakupy poprzez dwadzieścia pięć kanałów telewizyjnych. Aplikację stworzyli Sam Jones (ex Wish) i Erich Zhang (ex TikTok). Mają już biura w Oksfordzie i Szanghaju, ale do rzeczy. Czym tak naprawdę jest OOOOO?

Najprościej rzecz ujmując to połączenie TikToka i Amazonu. Umożliwia użytkownikom oglądanie nieskończonej ilości filmów, w których twórcy recenzują produkty. Podczas oglądania transmisji na żywo lub zmontowanego filmu, recenzowany produkt można zamówić. Twórcy aplikacji twierdzą, że stworzyli ją po to, aby zakwestionować sposób funkcjonowania tradycyjnego handlu detalicznego. Aplikacja ma dostarczać opinie recenzentów i inicjować dzielenie się doświadczeniami na żywo.

Kupię, sprzedam lub wymienię… roślinę. Powstała pierwsza aplikacja dla miłośników domowych dżungli

Co kupimy w OOOOO?

W tej sytuacji trafniej brzmiałoby pytanie, czego nie można tam kupić. Obecnie są to głównie produkty kosmetyczne, artykuły gospodarstwa domowego oraz książki, ale wraz z rozwojem aplikacji, asortyment ma się rozszerzać. Niestety właściciele innych telefonów niż iPhone mogą jedynie lizać lizaka przez szybę, ponieważ obecnie aplikacja jest dostępna wyłącznie w sklepie App Store.

Wygląda na to, że OOOOO zrewolucjonizuje branżę detaliczną, która po pandemii może już nigdy nie wrócić do równowagi. Nowe nawyki klientów wiążą się ściśle z poszukiwaniem przez sprzedawców nowego sposobu zarabiania na życie. Twórcy aplikacji zdecydowanie będą wielką częścią postępującej obecnie zmiany.

Aplikacja OOOOO

Jej krągłości zachwycają i mężczyzn, i kobiety. Mówią, że to nowy ideał piękna