Studio kreowania wizerunku Style& You znajdujące się w Łodzi przy ulicy Zielonej 15 to wyjątkowe miejsce na mapie miasta. Otwarte we wrześniu 2009 roku powstało z miłości i pasji do piękna. Ewa Kotlińska stworzyła unikatową, przyjazną atmosferę i połączyła ją z nowoczesnym wystrojem studia. Idea była jasna- każda klientka ma czuć się wyjątkowo. Rola w tym także stylistek Style& You zajmujących się na co dzień kreowaniem wizerunku, które każdej klientce poświęcają maksimum uwagi. Każdą chcą poznać i dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Spotkanie zaczyna się właśnie od rozmowy przy filiżance aromatycznej kawy. Padają pytania o zainteresowania, rodzaj wykonywanej pracy, rodzinę. Sympatyczna pogawędka zajmuje kilkadziesiąt minut.

Lidka trafiła do nas, aby odkryć w sobie kobietę. Na co dzień pochłonięta obowiązkami domowymi, zajmująca się dziećmi. W biegu więc na sportowo, w wygodnych butach, dżinsach i ciepłym czarnym golfie. Z włosami związanymi w kucyk, bez makijażu. Patrzyłyśmy na nią z niedowierzaniem. Zastanawiałyśmy się jak można ukrywać te długie, szczupłe nogi? Kiedy zdjęła golf, zobaczyłyśmy dekolt. Genialny, chwilę temu szczelnie ukryty pod grubym splotem wełny. Tym sposobem poznałyśmy główne atuty jej sylwetki.

Zaczęłyśmy od analizy kolorystycznej. Przy naturalnym oświetleniu, bez makijażu. Przykładałyśmy różne odcienie chust do twarzy i obserwowałyśmy jak zmienia się pod wpływem każdego koloru. Te odcienie chust, które najbardziej współgrały z odcieniem skóry stworzyły paletę barw Lidki. Analiza kolorystyczna pozwoliła nam określić typ urody czyli chłodny i zakwalifikować go w kanonie „czterech pór roku”. Lidka otrzymała od nas własny zestaw kolorów. To pozwoli jej uniknąć pomyłek w kwestii doboru odpowiedniej kolorystyki garderoby podczas zakupów.

W kolejnym kroku przeprowadziłyśmy analizę sylwetki czyli zwymiarowałyśmy ją. Analiza odbyła się w pomieszczeniu pełnym luster, co pozwoliło na dokładne przyjrzenie się wszystkim zaletom oraz mankamentom sylwetki. Pozwoliło to również odpowiednio dobrać fasony ubrań- te, które odkryły i uwidoczniły to co w sylwetce najpiękniejsze i ukryły to, czego pokazywać nie trzeba.

Nasze klientki mają możliwość wykonania samodzielnie makijażu pod okiem fachowców. Dzięki usłudze „nauka makijażu” tajniki profesjonalnego makijażu przestają dziwić a kobiety z radością posługują się pędzelkami i gąbkami, starając się przy tym jak najlepiej powtórzyć to co chwilę temu zobaczyły. Także Lidka nauczyła się wykonywać profesjonalny makijaż.

Po analizie kolorystycznej oraz sylwetki nasze klientki wiedzą już dlaczego lepiej wybierać dane barwy, ich konkretne odcienie a także dlaczego o pewnych fasonach najlepiej zapomnieć a z innymi rozpocząć „romans na całe życie”. Również Lidka przekonała się, że warto pokazywać swoje atuty. Zwłaszcza jeśli ma się ich tak wiele. Jak dobrze być kobietą!

www.styleandyou.pl
www.bohovictim.blox.pl

WIELKA METAMORFOZA, CZYLI ZDJĘCIA PRZED I PO: