W ostatnim artykule Dlaczego Azjatki wyglądają 20 lat młodziej? poruszyłyśmy problem starzenia się skóry i sposobów na walkę z grawitacją.

Doskonałym przykładem na młodzieńczy wygląd uzyskany nie za sprawą skalpela, a naturalnych, nieinwazyjnych metod są Azjatki.

Obok stosowania kremów z filtrem, unikania ciężkich kosmetyków do makijażu, nawilżania i ćwiczeń mięśni twarzy mamy do dyspozycji masaże, które pomagają Azjatkom zachować młody wygląd przez dłuższy czas.

Masaż – czy działa?

Zapewne wielokrotnie spotkałyście się z opinią, że masaże pomagają wymodelować obwisłe piersi, uelastyczniają skórę na brzuchu po ciąży, czy wyszczuplają uda. Dlaczego więc nie spróbować masażu na swojej twarzy?

Pisałyśmy już o popularnym masażu Tanaka, która przeciwdziała opadaniu policzków i powstawania bruzd nosowo-wargowych oraz zmarszczek. Czy udało Wam się poświęcić chwilę i spróbować tej techniki? Jeśli tak, podzielcie się z nami swoimi opiniami! Dziś przedstawimy Wam alternatywne rozwiązania.

Masaż wysmuklający twarz

Masaże twarzy to nie tylko walka ze starzeniem się, ale i modelowanie kształtu twarzy. Jeśli nie lubisz swojej pucołowatej buzi, jest na to rada. Z pomocą przychodzą pomysłowe Azjatki, które opracowały masaż wyszczuplający twarz. Modeluje on tkankę tłuszczową i po regularnym jego wykonywaniu możemy cieszyć się delikatniejszą, smukłą buzią. Oto przykładowe masaże wyszczuplające okrągłą twarz:

Tonowanie i likwidacja cieni pod oczami

Azjatki wierzą, że dzięki odpowiedniemu masażowi limfatycznemu możemy nie tylko wysmuklić twarz, ale ją tonować. Jak pożegnać zasinienia pod oczami i przebarwienia? Oto instrukcja. Masaż najlepiej wykonywać pod prysznicem, bądź używając olejku myjącego.

Przywracanie jędrności i lifting twarzy

Jeśli chcesz mieć gęstą skórę, mniej odporną na procesy grawitacji i wyraźnie napiętą, zacznij masować twarz. Azjatki proponują kilka technik, od łagodnych do mogących się wydawać dość brutalnymi. Przedstawiamy zatem te, od których na pewno nie stanie się Wam krzywda.

Masaż anty-aging

To propozycje masażu dla kobiet powyżej 25-roku życia. Czy działają? Z własnego doświadczenia wiemy, że poprawiają jędrność cery i przywracają młodzieńczy kształt twarzy. Wiadomym jest, że efekty nie są spektakularne i należy pamiętać o regularnym wykonywaniu masaży. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jest to bardziej narzędzie prewencji procesów starzenia, niż metoda odwracania ich efektów. I przede wszystkim – lepiej zapobiegać! Tak więc namawiamy do masaży twarzy, bo kiedyś mogą nam pozwolić zaoszczędzić na wypełniaczach, czy mezoterapii;)

Jakie są Wasze doświadczenia z masażami twarzy? Wierzycie w ich skuteczność, czy znacie inne, skuteczne sposoby na walkę z grawitacją i utratą jędrności skóry?