Wągry, zaskórniki – to prawdziwa zmora dla osób w każdym wieku. Trudno sobie z nimi poradzić, a maseczki i kosmetyki często nie przynoszą żadnego efektu.

Czytaj także: Rozetrzyj pomidora na twarzy… Efekt będzie niesamowity

Żeby się ich pozbyć musimy zdać sobie sprawę, co jest przyczyną ich pojawienia się. Okazuje się, że miejsce ich występowania świadczy o konkretnych problemach. Od teraz wszystko będzie jasne!

Między brwiami lub na nosie

Według dr Joshua Zeichner, dyrektor badań kosmetycznych i klinicznych w Mt Sinai Hospital w Nowym Jorku, występowanie wągrów w tym rejonie oznacza, że mamy problemy ze stresem.

Często jest to reakcja na wzrost adrenaliny, która może zwiększyć produkcję sebum w tych obszarach.

Co lokalizacja wągrów mówi o Twoim zdrowiu? Mamy odpowiedź!

Okolica linii włosów

Prawdopodobnie używasz zbyt dużo produktów do włosów, lub niepotrzebnie wcierasz je w skórę, co prowadzi do zatykania się porów. Możliwe też, że przeczesujesz włosy brudnymi rękami zatykając pory brudem.

Czytaj także: Dieta dla nieskazitelnej skóry – co jeść, żeby mieć ładną cerę?

Wokół ust

Ta okolica świadczy o nieodpowiedniej diecie i zbyt dużej ilości kwaśnych pokarmów i tłuszczu. Przeanalizuj starannie swój dzienny jadłospis.

Na policzkach

Na tę okolicę odpowiedź jest łatwa – należy myć ręce, ponieważ to one najczęściej są w kontakcie z tymi obszarami. Pomyśl też, czy nie powinnaś umyć ekranu swojego telefonu.

W okolicach uszu

Jest to często związane z odwodnieniem. Pij więcej wody i mniej napojów alkoholowych.

Na ramionach

Często zdarza się, że wągry i pryszcze na ramionach są związane z problemami hormonalnymi. Jeśli Twój lekarz nie wiąże tego typu problemami, powinnaś zmienić kosmetyki do mycia i pielęgnacji.

Co lokalizacja wągrów mówi o Twoim zdrowiu? Mamy odpowiedź!