Chris Hemsworth, starszy brat Liama Hemsworth’a znanego m.in. z Igrzysk Śmierci, zawrócił w głowie niejednej z nas wcielając się w postać nieustraszonego Thora.

Jego kariera zaczęła się oczywiście dużo wcześniej. W 2004 roku młody Chris brał udział w przesłuchaniach do Zatoki serc, do roli Robbiego Huntera, ale nie udało mu się jej otrzymać. Zdeterminowany aktor powrócił jednak na casting pretendując do roli Kim Hyde. Tym razem poszczęściło mu się. Casting zakończył się jego sukcesem, dlatego też przeniósł się do Sydney, aby dołączyć do obsady serialu.

Niedługo potem otrzymał dwie nominacje do nagrody Logie Award i zdobył jedną z nich dla Najpopularniejszego Młodego Talentu w 2005 roku.

Rekordową popularność przyniosła mu rola Thora w filmowej adaptacji komiksu Marvela o tej samej nazwie. Początkowo, jego brat, Liam, dotarł do finałowej czwórki kandydatów do roli, a Chris nie wpisał się na listę, ale dostał tę rolę, kiedy reżyser Kenneth Branagh postanowił ponownie ocenić wcześniejszych kandydatów.

Liam nie żywił urazy do brata, który niejako „ukradł” mu rolę i powiedział: „Konkurujemy ze sobą, ale w jak najlepszy sposób.”

Tym sposobem możemy oglądać Chrisa w filmie The Avengers, który ukaże się w naszych kinach 11. maja, a także w drugiej części filmu Thor, na który musimy poczekać do roku 2013.

Nawet nie pytamy czy Chris zasługuje na miano Zeberkowego Ciacha;)

Ciacho Tygodnia - Chris Hemsworth!

Ciacho Tygodnia - Chris Hemsworth!

Ciacho Tygodnia - Chris Hemsworth!

Ciacho Tygodnia - Chris Hemsworth!

Ciacho Tygodnia - Chris Hemsworth!