Christian Audigier zdobył wielką popularność dzięki linii ubrań Ed Hardy, jego koszulki i czapeczki z charakterystyczną czaszką, sercem i różą noszą największe gwiazdy, jak Madonna czy Britney Spears.

Kilka miesięcy temu francuski projektant rozpoczął też pracę na kolekcją dla Michaela Jacksona, która miała zostać wykorzystana podczas wielkiego koncertu w Londynie, lecz jej pokazanie na światło dzienne wstrzymała niespodziewana śmierć artysty.

– „Zaprojektowałem tę linię, gdy Michael jeszcze żył. Chcieliśmy stworzyć coś pomiędzy stylem Elvisa Presley’a a Liberace. Przedstawiłem mu pierwszy katalog, który go po prostu zachwycił” – opowiada Audigier. –„Znalazły się tam takie projekty, jak czerwony żakiet z podobizną Jacksona, czarny, skórzany pas z napisem BAD, srebrne skarpety, srebrne rękawiczki, czy parasolka stworzona na jego specjalne życzenie”.

Christian ma nadzieję, że jego kolekcja nie zostanie odebrana, jako chęć wzbogacenia się na śmierci piosenkarza, a jego fani zrozumieją, że Audigier był serdecznym przyjacielem Michaela i chce w ten sposób oddać mu cześć.

Jak Wam się podoba pomysł takiej kolekcji?

 Christian Audigier projektuje w stylu Jacksona
 
Christian Audigier zdradza szczegóły kolekcji Michaela Jacksona