Jak się okazuje zestaw jedwabnej pościeli nie tylko wprowadzi do Twojej sypialni prawdziwie luksusowy klimat. Zmiana bawełnianych poszewek na poduszki w jedwabnej wersji zapewni Ci korzyści w zakresie pielęgnacji skóry i włosów.

ZOBACZ TEŻ: BLOGERKA WALCZY Z TRĄDZIKIEM W ORYGINALNY SPOSÓB. ZOBACZ JEJ NIEZWYKŁE MAKIJAŻE

Chociaż Twoja obecna poszewka na poduszkę może wydawać Ci się miękka, to jednak tarcie wywołane podczas częstych zmian pozycji w trakcie snu, działa niekorzystnie na mieszki włosowe.

Bawełna jest materiałem przeznaczonym do wchłaniania wilgoci, dlatego poszewka z tego materiału nie jest najlepszym wyborem dla naszych włosów. – mówi fryzjer Ali Batista i dodaje Włosy pozbawione wilgoci wyglądają po prostu gorzej, są pozbawione życia i bardziej podatne na zniszczenia.

ZOBACZ TEŻ: ANJA RUBIK ZAFARBOWAŁA SIĘ NA… RUDO?

Jedwab jest materiałem, który pozwala płynnie ślizgać się naszym włosom, kiedy przewracamy się z jednego boku na drugi. Zmiana poszewki na jedwabną zapewni Ci gładkie i miękkie włosy każdego ranka.

Twoja cera również poczuje różnicę, kiedy w końcu zdecydujesz się na jedwab (szczególnie jeśli jesteś posiadaczką skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień). W zależności od barwników użytych w tkaninie, Twoja pozornie normalna bawełniana poszewka, może być sprawcą podrażnień i zaczerwień na Twojej twarzy.

ZOBACZ TEŻ: OTO NAJPOPULARNIEJSZY POLSKI BEAUTY BOY!

Jedwab jest całkowicie naturalny (i hipoalergiczny) więc jest łagodniejszy dla cery. Tak samo jak pomaga w nawilżaniu włosów, jedwab nie wyciąga wilgoci ze skóry. Dodatkowo jego przyjemna w dotyku, gładka struktura spowoduje, że rano obudzisz się bez odciśnięć i dodatkowych „zmarszczek” na twarzy i dekolcie.

Zdecydujecie się na zmianę?