Ciara zaskoczyła wszystkich swoją niedawną zmianą. Jedni chwalą, inni z przerażeniem mówią: „Co ona najlepszego zrobiła?!”. I chociaż na wybiegach lansowane są długie pukle, to gwiazdy coraz częściej buntowniczo pozbywają się przedłużanych pasm, decydując na naturalną, lekko chłopięcą fryzurkę.

Za nowy wygląd Ciary odpowiedzialna jest Kiyah Wright, która współpracowała też z Tyrą Banks, Garbrielle Union i Iman.

Oto fragment wywiadu udzielonego niedawno przez nią:

Ciara jest znana z długich, puszystych włosów. To dla niej wielka zmiana..

Tak, oczywiście była to w dużej mierze zasługa doczepianych pasm, ale jej włosy i tak są długie. Chciała czegoś lżejszego, czegoś innego.

Jej nowy styl to również zasługa treski, prawda?

Tak, to doczepiana treska. Pod nią chowa naprawdę długie włosy. A ten wygląd jest tylko na lato.

Jak wpadłaś na pomysł tej fryzury?

Ciara ma taką malutką, uroczą buzię. Powiedziała mi, że tym razem chce mieć krótką fryzurę. Coś w stylu Halle Berry, ale ja pomyślałam: „Potrzebujemy tu czegoś seksownego, czegoś odważnego, więc może po prostu trochę całość unieśmy”. Nie chciałam jednak, aby wyglądało to na ścięcie takie, jak ma Rihanna, więc ścięłam całość nożyczkami do przerzedzania. Boki zrobiłam przylegające, grzywkę zostawiłam dłuższą i rozjaśniłam przód, nadając mu czerwonawo-kasztanowy odcień, aby przełamać nieco czerń.

Jeśli ktoś chce się ściąć podobnie, co ma powiedzieć fryzjerowi?

Moją inspiracją był klasyczny Vidal Sassoon. Mają najbardziej europejskie, „charakterne” cięcie. Fryzjer powinien zacząć od dłuższych pasm, później dopasować poszczególne warstwy do kształtu twarzy i głowy. Na górze ma być krótko, z przodu zdecydowanie dłużej.

Kto nie powinien decydować się na taką fryzurę?

Niektóre krótsze cięcia uwidaczniają mocno zarysowane szczęki, pełne policzki czy pociągłe twarze – zatem nie polecam tego ścięcia ich posiadaczkom. Najważniejsze jednak wybrać fryzjera, który naprawdę potrafi dobrze ścinać. Cięcie to absolutna podstawa fryzury. Warto też pamiętać, że włosy powinny być gęste z przodu, aby była zachowana równowaga proporcji. Jeśli nie masz takich włosów, powinnaś je zagęścić, szczególnie jeśli masz okrągłą twarz.

Chcesz mieć fryzurkę jak Ciara?

Chcesz mieć fryzurkę jak Ciara?

Chcesz mieć fryzurkę jak Ciara?