Internet po raz kolejny oszalał na punkcie informacji, która choć błaha, była zaskoczeniem dla niejednego czytającego. Czym tym razem dali zaskoczyć się użytkownicy sieci? Cóż… Za całe zamieszanie odpowiadają samoprzylepne karteczki, a dokładnie sposób ich odklejania od bloczka.

ZOBACZ TEŻ: Internet oszalał na punkcie TEGO filmu z obcinaniem grzywki

Dlaczego? Otóż okazuje się, że ma on znaczenie dla trwałości odklejanej karteczki. Jesteśmy w stanie zaryzykować stwierdzenie, że cześć z Was robiła to przez całe życie źle.

Jak zatem prawidłowo oddzielać karteczki od bloczka? Większość ludzi zwyczajnie łapie je u dołu, za część niepokrytą od spodu klejem i odrywa w kierunku góry. Los tak odklejonej karteczki jest przesądzony – to więcej niż pewne, że będzie się ona notorycznie odklejała i odstawała ku górze.

ZOBACZ TEŻ: Które rzeczy powinnaś prać tylko raz do roku?

Zapobiec takiej sytuacji może odrywanie karteczek od góry, czyli od strony z naniesionym klejem. Chociaż samo oddzielenie ich od bloczka może wydawać się w tym przypadku nieco trudniejsze, daje większe szanse na to, że notatka dłużej pozostanie na swoim miejscu.

Wystarczy zapamiętać i pokonać jedynie pierwszy odruch…

Jak odklejać karteczki samoprzylepne

Całe życie używałaś karteczek samoprzylepnych ŹLE

Całe życie używałaś karteczek samoprzylepnych ŹLE

Źle

Całe życie używałaś karteczek samoprzylepnych ŹLE

Dobrze

Całe życie używałaś karteczek samoprzylepnych ŹLE

Po lewej karteczka odklejona źle, po prawej odklejona dobrze