Dzisiejsza propozycja makijażu jest zachętą do oryginalnego zestawiania kolorów i nietypowego nakładania cieni. Warto eksperymentować z łączeniem pozornie niepasujących do siebie barw np. chłodnych z ciepłymi, dzięki czemu możemy uzyskać bajeczne i niepowtarzalne efekty w makijażu oka. Spróbujmy również przełamać rutynę w naszych makijażowych nawykach, odkrywając niestandardowe zastosowanie kosmetyków np. nakładanie cienia na mokro.

1. Zwilż wewnętrzny kącik oka bazą pod cienie (np. INGLOT Duraline lub LUMENE Beauty base) lub jeśli nie posiadasz bazy – czystą wodą.

Brązowo-fioletowy makijaż krok po kroku

2. Wypełnij wewnętrzny kącik złotym, sypkim cieniem. Pyłek nakładany na mokro, lekko się rozpuści, dając efekt świetnie kryjącego cienia w kremie. Dzięki temu będzie również bardziej trwały – nie będzie się osypywać.

Brązowo-fioletowy makijaż krok po kroku

3. Powiekę górną pokryj jasno-brązowym cieniem o ciepłym odcieniu. Rozmyj granicę między brązowym, a złotym cieniem.

Brązowo-fioletowy makijaż krok po kroku

4. Załamanie powieki górnej po zewnętrznej stronie zarysuj smugą ciemnobrązowego cienia. Cieniem tym też najmocniej zaakcentuj zewnętrzny kącik oka. Starannie rozetrzyj granice cienia, aby ciemny i jasny brąz płynnie się przenikały.

Brązowo-fioletowy makijaż krok po kroku

5. Załamanie powieki po wewnętrznej stronie zarysuj cieniem w kolorze chłodnego fioletu.. Fiolet w zestawieniu z brązowo-złotą tonacją jest kontrastowym akcentem. Aby estetycznie scalić go z całym makijażem oka, bardzo ważne jest dokładne roztarcie granic cienia. Zwłaszcza starannie połącz fioletowy cień z ciemnobrązowym na załamaniu powieki – w miejscu przejścia kolorów powinien powstać odcień śliwki.

Brązowo-fioletowy makijaż krok po kroku

6. Brązową kredką ze złotymi drobinkami narysuj kreskę wzdłuż górnej linii rzęs. Kreska nie musi być bardzo ostra, może być lekko rozmyta, by scalała się z brązowym cieniem na powiece. Nie dociągaj jej do wewnętrznego kącika, który powinien pozostać rozświetlony.

Brązowo-fioletowy makijaż krok po kroku

7. Brązową kredką zaznacz również dolną linię rzęs na zewnętrznej połowie powieki. Kreska powinna być grubsza w zewnętrznym kąciku i w tym miejscu łączyć się z górną kreską.

Brązowo-fioletowy makijaż krok po kroku

8. Rozetrzyj dolną kreskę płaskim pędzelkiem z odrobiną fioletowego cienia. W ten sposób uzyskasz smugę fioletu o trochę cieplejszym odcieniu, przełamanym brązem. Tak podkreślona powieka dolna będzie świetnie współgrała się z całym makijażem oka.

Brązowo-fioletowy makijaż krok po kroku

9. Powiekę dolną po wewnętrznej stronie muśnij złotym, sypkim cieniem, rozcierając cienie w smugę przenikającym się kolorów: od jasnego złota w wewnętrznym kąciku po ciemną śliwkę w zewnętrznym.

Brązowo-fioletowy makijaż krok po kroku

10. Rozjaśnij pudrem rozświetlającym partię cery wokół oka, rozcierając szerszym pędzelkiem zewnętrzne granice cieni i nadając im formę subtelnego „dymku”. Zwłaszcza starannie rozetrzyj brązowy cień po zewnętrznej stronie oka, wyciągając sumę cienia po za zewnętrzny kącik.

Brązowo-fioletowy makijaż krok po kroku

11. Wytuszuj rzęsy czarną maskarą i podkreśl brwi ciemno-brązowym cieniem do brwi. Przy makijażu oka w takiej kolorystyce, policzki i usta najlepiej podkreślić kosmetykami o ciepłym odcieniu: policzki pudrem brązującym w brzoskwiniowej tonacji, a usta błyszczykiem w kolorze delikatnego złota.

Brązowo-fioletowy makijaż krok po kroku

Polecane kosmetyki do wykonania makijażu oka:

Płynna baza pod cienie Duraline INGLOT – 19,00 zł
Złoty, sypki cień INGLOT, nr 37 – 29,00 zł
Jasnobrązowy oraz ciemnobrązowy cień z poczwórnej paletki GOSH, nr 23 (goldfinger) – 40,00 zł
Fioletowy cień z trójki ColorAppeal TrioPro, L’OREAL – 42,00 zł
Brązowa kredka ze złotymi drobinkami ASTOR – 20,00 zł
Puder rozświetlający Enlightening Shimmer Compact, SEPHORA, odcień: Warm Ivory, – 25,00 zł
Czarna maskara Atomic Volume SEPHORA – 40,00 zł
Wosk (nr 574) i ciemnobrązowy cień (nr 560) z paletki do brwi PRO 3 INGLOT – 25 zł