Powiedzmy sobie szczerze – nikt nie wygląda w brązie świetnie. Szczególnie ubrany w nią od stóp do głów. Do tego brązowy sztruks czy marynarki, które bezsprzecznie kojarzą nam się jedynie z niezrozumiałym dla nas trendem w brytyjskiej modzie w 2000 roku. Niemniej, nie ma osoby, która ubrana w stóp od głów wyglądałaby świetnie w jasnym brązie. Ale na wszystko jest rada – bo każdy odcień brązu będzie świetnie wyglądał, jeśli… znajdziesz na niego sposób.

ZOBACZ TEŻ: 6 RZECZY, KTÓRE SĄ AKTUALNIE SUPER MODNE. BĘDZIESZ JE CZĘSTO WIDYWAĆ NA ULICACH

Kiedy w połowie lipca po raz pierwszy zobaczyłam w katalogach na nadchodzącą jesień brązowy, gruby sztruks, westchnęłam z poczuciem, że nadchodzi wielka, modowa katastrofa. Ale kiedy swoim zwyczajem zaczęłam obserwować jak materiał pracuje na żywym organizmie i na kreatywnych ulicach Warszawy, szybko zmieniłam zdanie. Sztruks i brąz są świetne. Pod jednym warunkiem: że je przełamujemy.

Jak zwykle najlepsze rozwiązania widać tam, gdzie szukają ich wszyscy. Co nie znaczy, że wszystko możesz zrobić po swojemu. Blogerki i trendsetterki przełamują ciepły beż ciepłym, ale nie słodkim różem. W ten sposób jest jak gorzka kawa z pianką – delikatnie słodka, ale głównie mocna.

Sztruks? Najlepiej wygląda z białymi golfami, szczególnie sprawiającymi wrażenie miękkich. Ale prezentuje się równie świetnie z jasnym beżem czy czernią. Ostrożnie z tym ostatnim – może zaburzać balans w wybranej kreacji, niepotrzebnie obciążając jedną ze stron.

ZOBACZ TEŻ: WSZYSTKIE SKANDYNAWSKIE DZIEWCZYNY NOSZĄ TEN JEDEN TYP BUTÓW W ZIMĘ. ŁADNE?

Świetnym pomysłem na skórzany brąz jest zwykła czerń albo krata. Pod warunkiem, że skóra jest jednolita – wtedy można zdecydowanie szaleć! Widziałam też świetnie wyglądającą dziewczynę w szmaragdowym sweterku z brązową, dłuższą spódnicą. I chociaż nie udało mi się jej znaleźć na instagramie, to jestem pewna, że tą jedną stylizacją zainspirowała już wielu.

A Tobie, jak podoba się trend na wszechobecny brąz? Uważasz, że to kolor dla każdego?