Pod koniec ubiegłego roku światem mody wstrząsnęły dwie informacje. Pierwszą z nich było odejście Rafa Simonsa z domu mody Dior. Chwilę później okazało się, że bez dyrektora kreatywnego pozostaje również Lanvin. Alber Elbaz po 14 latach postanowił rozstać się w marką.

ZOBACZ TEŻ: LANVIN – READY TO WEAR – WIOSNA/LATO 2016

Szybko pojawiło się wiele plotek i domysłów. Kto zostanie nowym dyrektorem kreatywnym? Wszyscy obstawiali, że będzie to kobieta. Okazuje się, że opiekę nad Lavnin przejmie nie Phoebe Philo z Céline, a… Bouchra Jarrar. Jest to spore zaskoczenie, ponieważ projektantka w ogóle nie była brana pod uwagę przez środowisko modowe.

Lanvin ogłosiło swoją decyzję przy pomocy mediów społecznościowych. Jarrar przystąpi do pracy już od poniedziałku. Będzie czuwać nad damskimi kolekcjami.

Bouchra Jarrar ma 45 lat i ponad 20 letnie doświadczenie. Od początku kariery pracowała dla najlepszych, najpierw u Jeana-Paula Gaultiera, później dla domu mody Balenciaga (aż przez 10 lat!). Doświadczenie zdobywała również u Christiana Lacroixa. W 2010 roku założyła własną markę, a już trzy lata później mogła pochwalić się tytułem twórcy haute couture.

ZOBACZ: ZA CO KOCHAMY ACNE STUDIOS

Zapowiada się owocna współpraca!