Jeśli czujesz się zmęczona, senna i ociężała, masz problemy z koncentracją i brakuje Ci chęci do życia – nie musi to wcale oznaczać depresji.

Prawdopodobnie Twój organizm potrzebuje oczyszczenia!

Oczyszczanie organizmu z resztek jedzenia zalegających w jelitach, przywróci apetyt, poczujesz się lżej i przede wszystkim radośniej.

Oto kilka naturalnych, domowych sposobów na oczyszczanie organizmu z toksyn.

1. Sok z kapusty

Na detoks wątroby i jelita najlepsza jest kapusta! Główkę kapusty umyj i poćwiartuj, po czym przepuść ją przez sokowirówkę. Pij 2 szklanki soku dziennie przez tydzień. Pamiętaj, by koniecznie trzymać go w lodówce!

2. Czarna rzodkiew

Czarna rzodkiew to doskonały sposób na łagodne, ale skuteczne oczyszczenie całego organizmu. 3 duże rzodkwie obierz i wyciśnij z nich sok. Pół szklanki soku zalej taką samą ilością przegotowanej wody. Pij od jednej do dwóch łyżeczek co godzinę przez cały dzień, aż do wypicia całego soku.

3. Sok z pora

Por jest nie tylko smaczny, ale i przede wszystkim bardzo zdrowy. Sok z pora skutecznie i szybko usuwa toksyny z nawet najbardziej zanieczyszczonego organizmu.
Wyciśnij sok z dwóch umytych porów. Następnie przelej sok do szczelnego naczynia i wstaw do lodówki. Pij 2 razy dziennie przez tydzień po 1/3 szklanki.

4. Jednodniowy post

Post to zawsze najlepszy sposób na pozbycie się szkodliwych toksyn. Detoks ten polega na tym, że przez jeden dzień nie jemy nic oprócz suchego chleba i nie pijamy żadnych napojów poza niegazowaną wodą mineralną. Po takim jednodniowym poście z pewnością poczujesz się nie tylko radośniej, ale i lżej oraz zdrowiej.

5. Diety tygodniowe

Tygodniowe diety oparte na jednym produkcie pomagają naszemu organizmowi wpaść w prawidłowy rytm i pozbyć się wszelkich szkodliwych związków. Do wyboru mamy dietę:
– jabłkową – należy spożyć około 2 kg jabłek dziennie,
– makrobiotyczną – możemy jeść jedynie gotowaną kaszę z dodatkiem warzyw
– mleczną – spożywamy tylko produkty białkowe, oparte na mleku i jogurtach.

Zamierzasz oczyścić swój organizm przed zbliżającą się jesienią? Jeśli tak, skorzystaj z naszych domowych sposobów, lub podziel się swoimi skutecznymi sposobami na usuwanie toksyn. Zapraszamy do komentowania!