Nie trzeba było długo czekać na odpowiedz blogosfery na materiał Filipa Chajzera Co w modzie piszczy. Głos zabrała teraz blogosfera… I posypały się komentarze, że jest nierzetelny, zmanipulowany, że ludzie są przypadkowi i być może wcale nie są to blogerzy, że każdy by tak odpowiedział, bo nerwy, stres, pustka w głowie, a tu kamery i chęć błyśnięcia wiedzą…

Wśród gąszczu odpowiedzi znalazły się także komentarze blogerek modowych.

Podstawowym oskarżeniem, jakie wysunięte zostało w stronę prześmiewczego filmiku, jest to, że został on odpowiednio zmontowany.

– Prawdziwe odpowiedzi zostały wycięte, a pozostawiono tylko te rzekomo demaskujące niewiedzę – mówi w rozmowie z portalem gazeta.pl Trójmiasto Sylwia Zaręba, blogerka.

Ryfka z bloga Szafa Sztywniary, Karolina Gliniecka, czyli Charlize Mystery i Tamara Gonzalez Perea – pisząca jako Macademian Girl‎ – także wypowiedziały się – dla portalu natemat.pl – w sprawie nagrania.

Karolina Gliniecka: – Odpowiedzi z materiału sugerują, że osoby w nim pokazane bały się przyznać, że nie wiedzą w danym temacie nic. Poza tym widzimy urywki ich wypowiedzi, które mogły zostać wyrwane z kontekstu.

Ryfka: – No i może jestem optymistką, ale w kilku przypadkach mam wrażenie, że rozmówcy złapali żart i ich odpowiedzi są tak samo „na serio” jak pytania.

Tamara Gonzalez Perea: – Nagranie pokazuje to, co wiadomo już od dawna: bloger blogerowi nie równy, a pozerów można znaleźć wszędzie. Nie dotyczy to tylko branży modowej, po prostu to jest w tej chwili ten temat na topie (za chwilę pewnie będzie inny).

W dyskusji padły także inne argumenty. Nie da się ukryć, że osoby pytane przez Chajzera wiedzą się nie popisały – bądź ich wypowiedzi zostały zmanipulowane. Blogerki modowe wskazały także, że żadna z tych osób nie jest topowym „ekspertem” w temacie mody. Często prowadzone przez nie strony tylko ocierają się o tematykę modową i są raczej blogi o ubieraniu się – a od tego droga do świata mody daleka…

Co myślicie o całej sprawie? Dobra prowokacja czy zmanipulowana kpinka?

O samym filmiku możecie przeczytać tutaj.

Blogerki modowe odpowiadają Filipowi Chajzerowi
Filip Chajzer

Blogerki modowe odpowiadają Filipowi Chajzerowi
Karolina Gliniecka

Blogerki modowe odpowiadają Filipowi Chajzerowi
Tamara Gonzalez Perea

Blogerki modowe odpowiadają Filipowi Chajzerowi
Sylwia Zaręba