Tusze do rzęs, eyelinery i cienie do powiek to coś, co kocha każda z nas, ale gdy kosmetyki te są używane w niewłaściwy sposób, mogą wyrządzić nam wiele szkody i doprowadzić do poważnego uszkodzenia oczu.

Czy wiedziałaś o tym, że sposób w jaki rysujesz kreski swoim eyelinerem może powodować powstawanie zmarszczek wokół oczu?! Pocieranie i rozciąganie delikatnej skóry w tym miejscu może z czasem spowodować, że straci ona swoją elastyczność tłumaczy dr Shirin Lakhani.

ZOBACZ TEŻ: URSZULA DĘBSKA W MOCNYM MAKIJAŻU. FANI TWIERDZĄ, ŻE NIE PRZYPOMINA SAMEJ SIEBIE

Aby uchronić się przed przedwczesnym starzeniem zaleca się delikatne nakładanie makijażu, bez naciągania i naprężania skóry wokół oczu. Ewentualne niedociągnięcia i drobne plamki najlepiej jest zetrzeć za pomocą wilgotnego wacika.

Jeśli chcesz dłużej cieszyć się elastyczną skórą, bez kurzych łapek poszukaj produktów do pielęgnacji, które nie mają oleistej formuły. Najlepiej wybierz kosmetyki bezalkoholowe, stworzone na bazie wody.

Oleiste formuły zawarte w płynach do demakijażu mogą w dużym stopniu przyczynić się do problemów skórnych, takich jak: zatkane pory, zaczerwienienia, a nawet trądzik. Skóra wokół oczu jest znacznie cieńsza niż na reszcie naszej twarzy, co oznacza, że powinnyśmy uważniej skupić się na tym podczas codziennej pielęgnacji.

ZOBACZ TEŻ: RENI JUSIS WRÓCIŁA DO SWOJEJ DAWNEJ FRYZURY. W TAKICH WŁOSACH WYGLĄDA NAJLEPIEJ?

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że kosmetyki, których używamy mogą okazać się siedliskiem groźnych bakterii, jeśli termin ich przydatności zwyczajnie się skończy. Przeterminowane produkty do makijażu mogą powodować podrażnienia, trądzik i infekcje oczu, więc sugerowałabym, aby wymieniać tusz do rzęs co trzy miesiące, a eyeliner i cienie do oczu co sześć do dwunastu miesięcy – mówi Shirin Lakhani.

Co Wy na to?