Bez względu na to jak dobrze zaczął się nasz dzień, jeden pryszcz może zniszczyć wszystko. Taka niespodzianka nie tylko psuje humor, ale jest tez bardzo trudna do ukrycia.

I chociaż wypryski mają różne kształty i rozmiary, istnieją pewne makijażowowe triki, które mogą pomóc zminimalizować ich wygląd. Prawidłowe tuszowanie niedoskonałości pomoże nam wykonać pełne krycie, ale bez efektu sztuczności.

Co więc musimy zrobić, by choć na kilka godzin pryszcze przestały być widoczne? W tej sytuacji mało skuteczne okaże się nakładanie kolejnych warstw korektora i podkładu. Takie działanie tylko spowolni proces gojenia.

ZOBACZ TEŻ: NAJLEPSZE KREMY DO RĄK NA PĘKAJĄCĄ I PRZESUSZONĄ SKÓRĘ. DZIAŁAJĄ NATYCHMIAST!

Nie wystarczy tylko zatuszować pryszcze i mieć nadzieję, że same znikną – leczenie skóry pod makijażem zdecydowanie pomoże szybciej rozprawić się z problemem. Dlatego nigdy nie powinno się aplikować podkładu na świeżą, czerwoną krostę.

Najlepszym sposobem jest oczywiście leczenie punktowe. Kiedy zauważysz na twarzy wyprysk, sięgnij po specjalistyczny preparat o działaniu antybakteryjnym, który dokładnie oczyści i odblokuje pory.

Nawet jeśli nie masz problemu z suchą skórą, pierwsze, co powinnaś zrobić przed nałożeniem makijażu jest nawilżenie twarzy kremem. Ma to ogromne znacznie, ponieważ dokładnie przygotuje skórę przed nałożeniem korektora i podkładu, zapewniając gładką podstawę.

Kolejnym krokiem jest dokładne przyjrzenie się naszym narzędziom do makijażu. Na pędzlach i gąbeczkach do nakładania podkładu gromadzą się bakterie, które bez wątpienia przyczyniają się do pogorszenia stanu naszej skóry – to właśnie dlatego podstawą jest ich regularne czyszczenie.

ZOBACZ TEŻ: JAK WYGLĄDA TWÓJ DEMAKIJAŻ OCZU? SPRAWDŹ CZY ROBISZ TO POPRAWNIE

Kolorowe korektory mogą wydawać się niepotrzebnym wymysłem, ale jeśli zrozumiesz, który odcień dopowiada za poszczególne problemy z cerą, może to stać się Twoją tajną bronią w walce z pryszczami. Dla zaczerwienionych miejsc i blizn potrądzikowych najlepiej sprawdzi się zielony korektor. Pamiętaj, by zacząć aplikować go stopniowo – nałóż odrobinę na problematyczne miejsce i w razie potrzeby zwiększaj krycie.

Podobnie jak wybór odpowiedniego odcienia podkładu jest kluczem do uzyskania promiennego, naturalnego wyglądu, tak samo jest w przypadku wyboru korektora, kiedy chcemy ukryć wypryski. Jeśli kolor jest zbyt jasny nie będzie równomiernie wtapiać się w cały makijaż, dlatego zawsze lepiej jest wybierać kolor dopasowany do podkładu (lub lekko ciemniejszy). Używanie zbyt jasnych kolorów jest jak dodawanie światła w miejsca, które chcemy ukryć.

Co Wy na to?