Jeśli do tej pory myślałaś, że to konturowanie twarzy jest największym trendem urodowym, który podbija Internet – lepiej zapoznaj się z kolejnym hitem! Nadchodzi super składnik, dzięki któremu Twoja pielęgnacja skóry nabierze nowego znaczenia.

Chcesz cieszyć się gładką skórą, wybielić zęby, a nawet usunąć sztuczną opaleniznę? Nie ma problemu – to wszystko da się załatwić jednym, prostym składnikiem, który pewnością znajdziesz w swojej szafce kuchennej. Poznaj działanie sody oczyszczonej.

ZOBACZ TEŻ: CO POWINIEN ZAWIERAĆ IDEALNY PRODUKT DLA CERY TŁUSTEJ?

Soda posiada działanie złuszczające, dzięki czemu jest ona doskonałym środkiem oczyszczającym skórę głowy. Jedyne, co musisz zrobić, to dodać łyżeczkę proszku do swojego szamponu podczas mycia głowy. Oprócz tego, że jest to doskonały środek do mycia włosów, soda oczyszczona może również spełniać funkcję suchego szamponu.

Soda oczyszczona, sól morska, olej kokosowy i olejek miętowy – to połączenie może spokojnie zastąpić pastę do zębów. Jeśli więc chcesz cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem wypróbuj tę mieszankę.

Szczotki do włosów i pędzle są zazwyczaj pomijane, jeśli chodzi o czyszczenie naszych urodowych atrybutów. Wiemy, że jest to dosyć czasochłonne zajęcie, ale to właśnie na tych przedmiotach osiada najwięcej bakterii i zarazków, a przecież używamy ich codziennie!

ZOBACZ TEŻ: POMARAŃCZOWY KOLOR WŁOSÓW NICKIE MINAJ. SZYKUJE SIĘ NA HALLOWEEN?

Soda pomoże Ci szybko rozprawić się z tym problemem. Po prostu napełnij miseczkę ciepłą wodą, dodaj kilka łyżeczek proszku i wrzuć do niej swoje pędzle. To takie proste, że nie możesz wymyślić żadnej wymówki.

Soda oczyszczona pomoże także w pielęgnacji skóry – usunie martwy naskórek, a jej właściwości oczyszczające zapobiegną infekcjom skórnym.

Smugi, które mogą powstać na skórze wskutek sztucznej opalenizny to prawdziwa zmora. Soda oczyszczona wymieszana z kilkoma kroplami soku z cytryny pomoże usunąć nieestetycznie wyglądające plamy i smugi.

Co Wy na to?