Bielizna wyszczuplająca nie należy do najwygodniejszych. Obciska, swędzi, a po kilku godzinach noszenia obcisłych i wysokich majtek dostajemy bóli brzucha.

Gastroenterolog dr John Kuemmerle, dermatolog dr Maryann Mikhail i kręgarz dr Karen Erickson zdradzili nam całą prawdę o wpływie na zdrowie wyszczuplającej bielizny.

CZYTAJ DALEJ…

Fakt pierwszy: Wyszczuplająca bielizna zgniata nasze narządy

Zadaniem bielizny wyszczuplającej jest ściśnięcie naszego tłuszczyku. Niestety nie pozostaje to bez wpływu na nasze narządy: żołądek, jelita i okrężnicę. Dr Kuemmerle twierdzi, że ścisk ten może spowodować refluks, przewlekłą zgagę i zapalenie przełyku.

Dr Erickson ostrzega, że podczas noszenia wyszczuplającej bielizny nasze jelita kurczą się i trawienie zostaje zahamowane. To dlatego możemy doświadczyć ostrego ból brzucha, wzdęć i gazów.

Kolejnym skutkiem zgniatania organów jest płytki oddech. Podczas wdechu przepona rozszerza się, ale shapewear ogranicza ten ruch i głęboki oddech staje się niemożliwy.

Fakt drugi: Bielizna wyszczuplająca może wpłynąć na nietrzymanie moczu

Dr Kuemmerle wyjaśnia, że wzrost ciśnienia w jamie brzusznej spowodowany obcisłą bielizną może powodować problemy z nietrzymaniem moczu.

Dr Erickson zauważa również, że nacisk na pęcherz może spowodować jego skurcz i prowadzić do przewlekłego bólu.

Fakt trzeci: Bielizna wyszczuplająca powoduje bóle nóg

Mrowienie, drętwienie i silny ból nóg to kolejne skutki noszenia bielizny wyszczuplającej.

Bielizna ta sprawia, że nerw obwodowy ud jest uciśnięty. Prowadzi to do mrowienia, drętwienia i bólu w nogach, który pozostanie na długo po ściągnięciu obcisłych spodenek.

To jeszcze nie wszystko: uciśnięcie wpływa na nasze krążenie i prowadzi do zakrzepów. Może też rozwijać żylaki i zatory limfy, które objawia się początkowo jako obrzęk kostek.

Fakt czwarty: Bielizna wyszczuplająca sprawia, że jesteśmy podatni na infekcje

Shapewear ​​zatrzymuje wilgoć i sprawia, że skóra jest bardziej podatna na zakażenia bakteryjne. Dr Mikhail mówi, że najczęściej prowadzi do zapalenia mieszków włosowych, które wyleczyć można jedynie antybiotykami.

Dr Michaił zauważa, że ​​ryzyko jest wyższe u osób z nadwagą, chorych na cukrzycę i tych, którzy nadmiernie się pocą.

Jakie jest rozwiązanie?

Przede wszystkim bieliznę wyszczuplającą można nosić jedynie na specjalne okazje i nie mieć jej na sobie dłużej niż 4-5 godzin.

Dr Erickson radzi również, by zadbać o odpowiedni rozmiar bielizny i wysoką jakość materiału. Nie powinniśmy się w niej zanadto męczyć i także nie czuć świądu, czy pieczenia.

A jakie są Wasze doświadczenia z bielizną wyszczuplającą? Możecie polecić naszym Czytelniczkom sprawdzone marki, które uważacie za godne polecenia?

Bielizna wyszczuplająca powoduje poważne problemy zdrowotne!

Bielizna wyszczuplająca powoduje poważne problemy zdrowotne!
Victoria’s Secret

Bielizna wyszczuplająca powoduje poważne problemy zdrowotne!

Bielizna wyszczuplająca powoduje poważne problemy zdrowotne!
Asos.com