Każda z nas wie, jak trudno czasem rozchodzić nowe obuwie. Dopasowanie się materiału do naszej stopy czasem trwa naprawdę długo, a ciągłe noszenie takich butów sprawia nam ból. Cały proces okupiony jest otarciami i pęcherzami. Są jednak sposoby, które pozwolą rozchodzić buty o wiele szybciej. Jak rozchodzić buty?

Buty Natalii Siwiec to jej własny projekt. Zachwyciła swoich fanów wyczuciem stylu!

Jak rozchodzić buty ze skóry lub eko skóry?

Sposób na krem

Wnętrze buta wysmaruj odrobiną kremu nawilżającego. Załóż grubszą skarpetkę i buty. Chodź w nich przez kilka godzin. Tę metodę powtórz kilka razy. Krem pomoże zmiękczyć materiał, dzięki czemu łatwiej będzie go dopasować do naszej stopy.

Sposób na skarpetki

Namocz skarpetki, następnie porządnie je odciśnij i załóż. Na wilgotne, ale nie ociekające skarpety wciągnij buty i zacznij chodzić w nich po domu. Ta metoda ma podobne działanie, co pierwsza. Pod wpływem wilgoci materiał rozejdzie się, dopasowując do stopy.

Sposób z gazetami

Strony z gazet zwiń w kulki i porządnie wypchaj nimi buty. Muszą szczelnie je wypełniać. Po 12 godzinach załóż obuwie i zobacz, czy odpowiednio się dopasowało. Jeśli nie, powtórz czynność. Gazetowe kulki powinny rozciągnąć materiał.

Sposób na lód

Plastikowe woreczki napełnij wodą, włóż je do butów i wsadź do zamrażalnika na całą noc. Zamrożona woda zwiększy swoją objętość, rozciągając but. Pamiętaj, aby ostrożnie wymierzyć ilość wody – jeśli dasz jej za dużo, buty mogą popękać!

A co z lakierowanymi butami?

Jak rozchodzić buty lakierowane? Sposób z grubymi skarpetami

Buty lakierowane są trudniejsze w rozciąganiu, ponieważ ich powierzchnia może łatwo ulec zniszczeniu. Możesz zacząć od spróbowania założenia bardzo grubych skarpet. Jeśli nie masz takich, wystarczy, że założysz kilka cieńszych par. Gruba warstwa materiału będzie rozciągać lakierowane buty. Jeśli noga nie zmieści się do buta, spróbuj chodzić z żelowymi plastrami, którymi wykleisz wnętrze buta. Zapobiegną obcieraniu i delikatnie rozciągną buty.

Szukasz butów na zimę? Sprawdź najnowszą ofertę Biedronki. Znajdziesz tam stylową propozycje

Jak rozchodzić buty lakierowane? Sposób na ciepłe powietrze

Nakieruj na buty ciepły strumień powietrza z suszarki i podgrzewaj materiał. Stanie się on elastyczniejszy i łatwiej dopasuje się do stopy. Powietrze kieruj  do wnętrza buta, nie na zewnątrz.