Ekskluzywna kolekcja uniseksowych ubrań i akcesoriów to owoc wyjątkowego partnerstwa Barbie – najpopularniejszej i najbardziej wpływowej lalki świata – i luksusowego domu mody Balmain. To nie tylko odzwierciedlenie wpływu obu marek na rynek mody i popkultury, ale także pierwsze kroki Barbie w świecie wirtualnej sztuki. Dopełnieniem współpracy są bowiem trzy awatary NFT (ang. non-fungible tokens) Barbie i Kena, które będzie można kupić na aukcji internetowej za pośrednictwem Mattel Creations.

Kolekcja kapsułowa składa się z ponad 50 elementów, wśród których znajdują się ubrania i akcesoria dla dorosłych. To estetyka Balmain w zwierciadle Barbie – pełna jasnej, optymistycznej symboliki równoważącej charakterystykę obu marek. W większości to rzeczy uniseksowe, z typowymi dla Balmain akcentami – klasycznym logo w kształcie labiryntu, a także oversizowymi dodatkami i biżuterią. Wszystko w odcieniach ulubionego koloru Barbie – różu.

Balmain

„Dzięki nowatorskiej, nieprzewidywalnej i pełnej radości linii kreatywnej, za którą stoi Olivier Rousteing, dom mody Balmain to partner, który idealnie przekłada unikalną ikonografię Barbie na świat wirtualnej sztuki i mody użytkowej” – mówi Richard Dickson, prezes i dyrektor operacyjny Mattel.

„W tej współpracy najmocniej opieramy się na nowoczesnym francuskim stylu ostatnich kolekcji Balmain. Kolejny raz pokazujemy, że inspiruje nas przede wszystkim różnorodne, ekscytujące piękno, które na co dzień podziwiamy na paryskich bulwarach i alejach. Co więcej – ta kolekcja odrzuca wszelkie arbitralne ograniczenia dotyczące płci – jest niemal w całości uniseksowa. Zgodnie z jasnym przesłaniem Barbie – nic nas już nie powstrzyma!” – zapowiada Olivier Rousteing.

Barbie w nowym wydaniu. Kolekcja lalek z plastiku wyłowionego z oceanów

Barbie rusza na podbój cyfrowego świata

Barbie od ponad 62 lat jest uznaną na całym świecie ekspertką w dziedzinie mody i popkultury. Za sprawą Mattel Creations – założonej w 2020 roku platformy e-commerce –możemy obserwować efekty współpracy, podczas której światy sztuki i zabawek nawzajem się inspirują.

Tym razem „Barbie i Balmain tworzą nowy rozdział w historii branży zabawek i mody” – dodaje Richard Dickson. Wielbiciele obu marek będą mieli szansę kupić trzy unikatowe awatary Barbie x Balmain inspirowane wizerunkami Barbie i Kena. To ukłon w stronę amatorów kolekcjonowania niepowtarzalnych przedmiotów zarówno w świecie cyfrowym, jak i analogowym – stylizacje każdego awatara to wybrane sylwetki z kolekcji dla dorosłych, ale… szyte na miarę lalki Barbie. Uczestnicząc w aukcji, kupujący zapewnią sobie wyjątkowe miejsce w historii mody, która wkracza właśnie w wirtualny świat.

W ramach współpracy Barbie i Balmain rozpoczęły również wspólną kampanię digitalową, która prezentuje kolekcję ubrań i akcesoriów na awatarach Barbie. Promocja została opracowana i zaprojektowana przez Charlotte Stockdale i Katie Lyall, a sfotografowana przez Norberta Schoernera. Pierwsze materiały można obejrzeć już teraz na oficjalnym profilu na Instagramie marki Balmain instagram.com/balmain/.

„Nasza kampania odzwierciedla wielokulturową, inkluzywną i radosną przygodę, którą Barbie i Balmain rozpoczynają tą wspólną kolekcją” – zauważa Olivier Rousteing.

Więcej informacji na temat współpracy znajdziecie na stronie NFT.MattelCreations.com, a 13 stycznia w sklepach stacjonarnych Balmain oraz na stronach internetowych balmain.com i Mattel Creations rozpocznie się sprzedaż ubrań i akcesoriów z kolekcji.

Netflix z nowym polskim serialem. Pokaże mitologię słowiańską i nasze rodzime legendy

Mat.prasowy