Balenciaga kończy z Kanye Westem. Francuski dom mody ogłosił w piątek, że zerwał więzi z raperem ze względu na jego antysemickie komentarze i ciągłą obronę koszulek „White Lives Matter”. „Balenciaga nie ma już żadnych relacji ani planów na przyszłe projekty związane z tym artystą” – skomentowała firma macierzysta Kering.

Dyrektor kreatywny Demna Gvasalia przez wiele lat był bliskim przyjacielem i współpracownikiem Westa, a ostatnio duet pracował razem nad kolekcjami Yeezy Gap Engineered by Balenciaga. Wcześniej pracowali przy imprezach odsłuchowych „Donda 2”, a nawet zaprojektowali razem ikoniczna stylizację Kim Kardashian z Met Gali 2021.

Kanye West o antysemickich komentarzach: „Jestem szczęśliwy, że przekroczyłem granicę”

West zakończył umowę z Gap w zeszłym miesiącu – stało się to przed kontrowersyjnym pokazem mody Yeezy Season 9 w Paryżu, gdzie pokazał koszulki „WLM”, które szybko wywołały sprzeciw opinii publicznej.

Zaledwie dzień przed prezentacją Yeezy, Ye zadebiutował na wybiegu na Balenciagi, otwierając pokaz mody. Podczas gdy marka wystąpiła przeciwko Ye, okaże się jeszcze,po której stronie opowie się jego była żona, Kim Kardashian; Założycielka Skims pojawiała się w kampaniach marki, a na czerwonych dywanach nosi wyłącznie projekty Gvasalii.

TikTokerka wycisnęła z brody pryszcza, który miał… półtora roku. Ku przestrodze pokazała, co się stało z jej twarzą