Usta są bardzo często pomijane w temacie pielęgnacji skóry. Jednak utrata objętości i małe zmarszczki tuż nad górną wargą to jedne z najwcześniejszych oznak starzenia.

Niestety żadna z nas nie zdaje sobie z tego sprawy lub po prostu bagatelizuje problem, skupiając się na kurzych łapkach lub pierwszych zmarszczkach mimicznych. A to właśnie nasze usta wymagają szczególnej uwagi i zmiany myślenia o sposobie ich pielęgnacji.

ZOBACZ TEŻ: TEN PRODUKT NA WYPRYSKI JEST TAK DOBRY, ŻE WYPRZEDAJE SIĘ NA PNIU W KILKA MINUT!

Bardzo często nasza procedura dbania o usta zaczyna się i kończy na ochronnej pomadce (ewentualnie szybkim peelingu ust). Okazuje się jednak, że to o wiele za mało.

Aby usta wyglądały młodo, były miękkie i pełne objętości musisz inaczej pomyśleć o ich pielęgnacji. Na rynku jest obecnych wiele specjalistycznych formuł, które dostarczają naszym ustom cennych składników odmładzających, a dodatkowo dbają o odpowiedni poziom nawilżenia.

Niektóre z preparatów są wzbogacone o magiczny składnik – pochodną retinolu, który zwiększa produkcję kolagenu, dzięki czemu pomaga wygładzić cienkie linie wokół ust.

ZOBACZ TEŻ: OGNISTE CZERWONE LOKI SALMY HAYEK. WYGLĄDA JAK PRAWDZIWA PIN-UP GIRL!

Innymi cennymi składnikami są ceramidy, przeciwutleniacze, witamina C oraz olej kokosowy, który pomaga je rozjaśnić i ujednolicić koloryt.

Oprócz serum do ust, możesz zastosować jeszcze jeden, bardzo prosty trik. Wieczorem, kiedy wsmarowujesz krem, nie pomijaj swoich ust. Skóra wokół nich powinna być traktowana tak samo jak w innych obszarach twarzy, by na dłużej zachować ich kształt i miękkość.

Co Wy na to?