Niejedna z nas każdego tygodnia poświęca czas na rzeźbienie swojej sylwetki. Niektóre z nas stawiają na ćwiczenia aerobowe, inne wybierają pływanie, bądź rower.

Czytaj także: Nowa fryzura Anny Lewandowskiej

Zawsze jednak słyszymy, że to bieganie przynosi najwięcej pożytku i najskuteczniej spala tkankę tłuszczową. Jak jednak biegać, by schudnąć, a się nie przetrenować? Na to pytanie odpowiada Anna Lewandowska.

Badania naukowe dowodzą, że podczas biegu spalasz też tłuszcz (ok 20 %), ale nie trzeba biegać długo, żeby ten proces zachodził. Nie powinno się też biegać za często. 5-6 razy w tygodniu to zdecydowanie za dużo dla osoby chcącej zgubić zbędne kilogramy. Uważam, że 3razy w tygodniu jest optymalnie

– napisała na swoim blogu.

Jeśli będziesz biegać za długo i za często (mowa tutaj cały czas o osobie, która nie jest zawodowym sportowcem, nie trenuje od zawsze, lecz chce jedynie zgubić zbędny tłuszcz) Twoje ciało zacznie proces katabolizmu, a wtedy podniesie się też poziom kortyzolu czyli hormonu stresu i kiedy nie będziesz przeznaczał odpowiedniego czasu na regenerację, zaczniesz być poddenerwowany, rozdrażniony, będziesz cały czas głodny, Twoja chęć na słodkie wzrośnie, będziesz szukał ucieczki ponownie w treningu biegowym i koło się zamyka. Żeby schudnąć potrzebny jest odpoczynek i sen!

– dodała.

Cały wpis znajdziecie TUTAJ

Czytaj także: ŻARTY SIĘ SKOŃCZYŁY! Anna Lewandowska idzie na wojnę z hejterami!

Czy Wy też biegałyście zdecydowanie za długo i za często?

Anna Lewandowska radzi