Branża modowa od wczoraj żyje właśnie tą wiadomością! Andrej Pejić – jeden z bardziej znanych modeli o androgynicznej urodzie – postanowił podzielić się ze wszystkimi wyjątkowo ważną dla niego informacją. Po trwającym półtora roku procesie zmiany płci przedstawił się światu jako trasnpłciowa modelka – Andreja Pejić!

ZOBACZ TEŻ: Model czy modelka? Androgeniczna uroda podbija modeling!

Dziewczyna opisała swoją historie i przemianę w facebookowym poście, a także w wywiadzie z magazynem People. Nie da się ukryć, że do tej pory jej postać i płeć budziły równie duże zainteresowanie, co kontrowersje. Andreja niejednokrotnie sama je podsycała – będąc mężczyzną pozowała jako kobieta i w kampaniach, i na okładkach topowych czasopism, m.in. Vogue Italia, nie stroniła od makijażu i damskich stylizacji. Ukoronowaniem modowej gry swoją płcią był pokaz jednej z kolekcji Jeana Paula Gaultier, w którym prezentowała suknię ślubną!

Jak Pejić podkreśla, od lat marzyła o zmianie płci. Zawsze czuła się kobietą, ale dopiero półtora roku temu mogła zdecydować się na rozpoczęcie tego procesu. W facebookowym poście do swoich fanów podkreśliła, że chciałaby być inspiracją dla innych osób znajdujących się w podobnej sytuacji. Dziękuje też za okazane wsparcie i prosi o zrozumienie.

Myślicie, że decyzja o ujawnieniu swojej transpłciowości zaważy na przyszłej karierze dziewczyny?

Andrej Pejić - androgeniczny model został KOBIETĄ! (FOTO)

Andrej Pejić - androgeniczny model został KOBIETĄ! (FOTO)