Jeśli jeszcze nie widzieliście zapowiedzi filmu A Single Man reżyserowanego przez Toma Forda – musicie to koniecznie nadrobić.

Legendarny projektant Gucciego debiutuje w potrójnej roli: reżysera, scenarzysty i producenta. Trzeba przyznać, że ze sporym powodzeniem, grający główną rolę męską Colin Firth jest przedstawiany jako główny kandydat do Oscara. Nie mniej ważną rolę zagrała partnerująca mu Julianne Moore.

Film był jedną z najbardziej oczekiwanych premier tegorocznego festiwalu Plus Camerimage. Także nagrody Weneckiego Festiwalu Filmowego dla Colina Firtha i Toma Forda zwróciły uwagę świata na obraz, o którym wcześniej niewiele się słyszało.

A Single Man to historia George’a Falconera, profesora w średnim wieku, który próbuje odnaleźć się po śmierci swego długoletniego partnera, Jima. Film podejmuje dyskusję na temat homoseksualizmu w społeczeństwie, w tym przypadku Ameryki lat 60.

Warto wspomnieć o polskim akcencie w reżyserskim debiucie amerykańskiego projektanta i stylisty. Autorem muzyki do filmu jest pochodzący z Krakowa młody kompozytor Abel Korzeniowski.

Zobacz zapowiedź.


Tom Ford