W modzie chodzi przede wszystkim o świadomość trendów i wyczucie stylu. Nawet najpiękniejsza kobieta nie będzie jednak prezentować się atrakcyjnie, jeśli w porę nie zadba o te szczegóły. Nieważne, jak droga i modna jest Twoja stylizacja. Jeżeli inni zobaczą, że popełniłaś któryś z poniższych błędów, w jednej chwili przestaniesz wyglądać idealnie. Chodzi nie tylko o strój, ale również o Twoje samopoczucie. Nie możesz wyglądać dobrze, kiedy czujesz się ze sobą źle!

Podstawowe błędy, które psują każdą stylizację

#1 Zniszczona torebka

Wiemy, że jeśli raz znalazłaś idealny model, to ciężko będzie Ci się z nią rozstać. Jednak obdrapany materiał wcale nie wygląda elegancko. Wszystkie rzeczy mają swój termin przydatności, zwłaszcza, jeżeli intensywnie z nich korzystasz. Jeśli w torebce nosisz ciężkie rzeczy, to uchwyty tym bardziej narażone są na uszkodzenia. Przed wyjściem z domu koniecznie sprawdź, czy nie znajdują się na niej plamy albo zadrapania. Taka torebka zepsuje nawet najdroższą stylizację wieczorową.

Joanna Koroniewska w modnej kurtce. Ten trend jest nieśmiertelny!

#2 Wygląd fryzury z tyłu

Myślisz, że jeżeli fryzura wygląda perfekcyjnie w lustrzanym odbiciu, to spokojnie możesz wyjść z domu? Nic bardziej mylnego. Koniecznie upewnij się, czy włosy z tyłu również są ułożone i nie pozostawiłaś „pustych przestrzeni”, które wyglądają bardzo nieestetycznie. W najgorszym wypadku postaraj się upiąć je spinkami lub wsuwkami. Z tej perspektywy widzą Cię tylko znajomi!

#3 Pogniecione ubranie

Żaden element garderoby dobrej jakości nie będzie wyglądał na Tobie dobrze, jeśli przed wyjściem go nie wyprasujesz. Dotyczy to w szczególności koszul, spodni oraz sukienek. Pogniecione ubranie to sygnał dla innych, że nie dbasz o siebie i nie zależy Ci na schludnym stroju. Z szacunku do ludzi powinnaś jednak postarać się o to przynajmniej na rozmowie kwalifikacyjnej, podczas ważnych uroczystości lub przed wizytą w teatrze.

#4 Sukienka niedobrana do sylwetki

Jako dorosła kobieta powinnaś znać przynajmniej swój rozmiar oraz typ sylwetki. Każda z nas posiada inne proporcje i niestety nie każdy strój pasuje idealnie do naszych wymiarów. Oversize może skutecznie ukryć brzuszek, ale za szeroka sukienka przy drobnej figurze sprawi, że zupełnie znikniesz.

Modne swetry męskie – te wzory sprawdzą się w każdej sytuacji

#5 Niewygodne buty

Nie możesz dobrze bawić się na imprezie, jeżeli masz na sobie niedopasowane buty. Za ciasne szpilki, nieważne jak bardzo są piękne, deformują Twoje stopy i to widać. Chwiejny krok odbierze Ci całą pewność siebie i zepsuje stylizację. Z kolei zamiast wkładać watę w zbyt duże obcasy, poświęć więcej czasu na zmierzenie stopy i znalezienie idealnego modelu.

#6 Zgarbione plecy

Tutaj nie chodzi już o konkretny detal, ale o to, jak się prezentujesz. Pamiętaj, aby otwierać klatkę, prostować plecy i unosić podbródek. Inaczej nawet najbogatsza stylizacja zejdzie na drugi plan, ponieważ nie będziesz w niej radosna i przekonująca. Ubrania od razu zaczną układać się inaczej.