Wtedy, gdy wszyscy żyją wyprzedażami, fashionistki i domy mody robią miejsce na półkach dla nowych kolekcji. Do wiosny zostały niecałe 3 miesiące, a po Świętach nadchodzi idealny czas na pierwsze kampanie promujące produkty na nowy sezon. Badania mówią, że część z nas już w styczniu zaczyna kompletować garderobę na wiosnę, co pozwala nam zapomnieć o zimnie za oknem. Oto, co najczęściej pojawiało się na wybiegach największych domów mody. Naszym zdaniem te trendy mają spore szanse by zdominować ulice i instagram już na wiosnę.

ZOBACZ TEŻ: PRZEWIDUJEMY, ŻE TE TRENDY Z LAT 90 MAJĄ SZANSĘ WRÓCIĆ DO MODY W 2019 ROKU

STYL NA ROMANTYCZKĘ

Zwiewne, dwu bądź trzywarstwowe sukienki. Do tego falbanki, rękawy ¾ oraz odpowiednia długość. Moda na romantyczkę ponownie wraca i tej wiosny, by na jawie śnić o wymarzonej love story. Bo jak się zakochać, to tylko na wiosnę!

PLISY

Trend na plisy ma to do siebie, że tak samo, jak szybko się pojawia – równie szybko znika. Tym razem się pojawił już na jesieni i wygląda na to, że będzie świetnie czuł się też na wiosnę. Najlepiej w wielu warstwach.

DŁUGIE PŁASZCZE

Fantazja i długość – to dwa motywy przewodnie wiosennych płaszczy. W domach mody nikt się nie przejmuje pochlapanymi od deszczu czy błota krawędziami. Czekamy na propozycje sieciówek – oby te były bardziej “przystępne” do polskiego klimatu.

PRZEZROCZYSTE MATERIAŁY

Pamiętacie, te półprzezroczyste materiały z późnych lat 2000? Dokładnie to samo ma wrócić na wiosnę. Przynajmniej według wybiegów SS 2019. Tren już pokochał Marc Jacobs, który ubrał w nią samą Gigi Hadid.

ZOBACZ TEŻ: 8 NAJWIĘKSZYCH TRENDÓW KOSMETYCZNYCH, KTÓRE PINTEREST PRZEWIDUJE NA 2019 ROK

FRĘDZLE

Na jesieni królowały kowbojskie buty. To pewnie dlatego, na wiosnę mamy spotykać wszędzie frędzle, które uzupełnią trend na dziewczynę kowboja. I tak mamy frędzle na kurtkach, spódnicach a nawet sukienkach czy dodatkach. Jesteś ciekawa, jak ten styl dopasuje do siebie polska ulica? My też nie możemy się doczekać!

MOCNE KOLORY

Moda na neony skończyła się kilka lat temu. Ale tylko po to, by wrócić z hukiem i pojawić się na długich sukienkach, marynarkach i spodniach. Będzie wesoło, pozytywnie i bardzo modnie!

SZEROKIE RAMIONA

Przeczuwałam, że bufki na najbrzydszej sukience z Zary nie są przypadkiem. Nie myliłam się – wygląda na to, że ten trend stanie się normą na wiosnę i lato. Ale nie tylko. Mają powrócić ukochane marynarki naszych Mam, powiększające ramiona i bardzo męskie. Projektanci proponują do tego jeszcze głęboki dekolt… Czy to aby na pewno dobre zestawienie?

CEKINY

Chyba jeszcze nigdy cekiny nie wyszły z mody. Mam wrażenie, że zawsze skrzętnie ukrywały się w dodatkach albo w kącikach ubrań. Tym razem jednak idą w pełen blask – mamy cekinowe marynarki, sukienki i buty. I oczywiście, wszystko ma iść ze sobą w parze. Czas na pełne oślepienie!