Jakbyś jeszcze nie zdążyła zauważyć, mamy już połowę grudnia. Co sprawia, że nadchodzi czas nie tylko szału prezentowego, lecz także postanowień noworocznych oraz trendów na nowy rok. Nie oznacza to oczywiście, że z dniem 1 stycznia powinniśmy zmienić wszystko. Niemniej na pewno zauważyłaś, że trendy dość szybko stają się popularne i wychodzą na ulice. Pinterest przewiduje, że tych 10 będziesz nieustannie spotykać wszędzie. Pomyślałyśmy, że na pewno chciałabyś je poznać już dzisiaj. A więc, oto one!

ZOBACZ TEŻ: W PEŁNI ZMATOWIONA CERA POWRACA! SKĄD TEN NAGŁY PRZYPŁYW MIŁOŚCI DO MATU?

LILIOWE WŁOSY
Podobny trend był widoczny w okolicach 2016 roku – wtedy liliowe włosy były mocniejsze, pigment był zdecydowanie ciemniejszy. Teraz liliowe włosy są pastelowe, delikatnie fioletowe lub liliowe. Na Pinteresie przeszukuje ten trend +1077% więcej osób niż w 2017. To coś znaczy.

ODWAŻNE USTA
Przestałyśmy się bać kolorów, 2018 rok zdecydowanie nam to udowodnił. Ale jesteśmy zmęczone już matem… a gdyby tak postawić na neon? A może foliowy błysk? Wyjątkowe usta będą hot, tego możesz być pewna.

TYTANOWE PAZNOKCIE
Hybryda powoli, acz stanowczo przechodzi na emeryturę. Stawiamy na bardziej naturalny manicure. Tak jak proszek, który mniej obciąża płytkę niż żel czy hybryda.

ZOBACZ TEŻ: WYBRANO KOLOR ROKU 2019. ZDĄŻYŁ JUŻ TRAFIĆ DO KOLEKCJI LAKIERÓW ORAZ POMADEK!

POWRÓT DO KORZENI
Słyszałaś kiedyś o roślinie zwanej “oczar”? Cóż, to dobry moment by się zapoznać z jego cudownymi właściwościami – wraca moda na pielęgnację skóry z pomocą oczaru, szczególnie odmiany wirginijskiej. Świetnie radzi sobie z zaczerwienieniami skóry.

KSZTAŁT MIGDAŁKÓW
Jedyny kształt paznokci, jaki będzie modny w 2019 to migdałki. Wielki powrót tego trendu widoczny jest zdecydowanie na Pintereście – paznokcie migdałki były wyszukiwane o 97% częściej, niż w 2017 roku.

MAKIJAŻ GLOW
Cóż, to jedyna pozycja, która nie zaskoczyła nas zupełnie. I chociaż powoli żegnamy się z rozświetlaczami, to jednak cienie foliowe i błyszczące z daleka zdecydowanie zostawiamy. Na usta zaplanuj sobie dobrze napigmentowany błyszczyk z drobinkami.

GRZYWKI NA CHŁOPCA
Odwieczny problem każdej kobiety: ścinać czy ciągle zadawać sobie to pytanie? Okazuje się, że krótka grzywka na chłopca ponownie będzie modna w 2019. Nie musi to być proste cięcie – może być też stylowe, jak u Audrey Hepburn.

NATURALNIE PODKRĘCONE RZĘSY
Naturalne rzęsy znowu wracają do mody. Powoli z ulic będą znikać sztuczne, nienaturalnie grube przedłużane rzęsy. Metoda 1:1 będzie jedyną, która się ostanie. Wiele kobiet stawia też na naturalną hennę, aby naturalne rzęsy były czarne i widoczne.