Niski wzrost jest twoim kompleksem? Oszukaj rzeczywistość i dodaj sobie kilka centymetrów za pomocą kilku prostych trików!

MARZYSZ O DŁUGICH WŁOSACH? PRZESTRZEGAJ TYCH ZASAD, A OSIĄGNIESZ WYMARZONY EFEKT

Buty

Pierwsza rada, najbardziej oczywista, ale nie do pominięcia… Noś buty na obcasie! Nie tylko dodadzą ci kilku centymetrów, ale także optycznie wysmuklą nogi. Świetnie sprawdzą się modele z wyciągniętym noskiem, które dodatkowo spotęgują efekt wydłużenia. A jeśli szpilki są dla ciebie niewygodne, postaw na buty na słupku lub koturnie.
Unikaj za to modeli wiązanych na kostce, które przyniosą odwrotny skutek, znacząco skracając nogi.

Kolor butów dopasuj do koloru spodni, a jeśli ubierasz spódnice, sięgnij po modele w kolorze nude. Dzięki temu będą one przedłużeniem nóg i optycznie cię wydłużą, pięknie wysmuklając przy tym całą sylwetkę.

5 KOBIECYCH FRYZUR, KTÓRE BARDZO KRĘCĄ FACETÓW

Ubrania

Aby wyglądać na wyższą, powinnaś też starannie dobierać ubrania. Dobrym wyborem w twoim przypadku będą spodnie i spódnice z wysokim stanem. Świetnie zdadzą egzamin także ubrania w pionowe paski oraz bluzki z dekoltem w serek. Nie zakładaj za to ubrań w paski poziome, które poszerzają i nadają sylwetce ciężkości.

Prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla niskich kobiet, są też total looki, czyli stroje w jednym kolorze. Zakładając bluzkę i spodnie w tym samym kolorze, stworzysz długa pionową linię, która wydłuży sylwetkę.

JAK POZOWAĆ, BY WYGLĄDAĆ SZCZUPLEJ NA ZDJĘCIACH?

Włosy

I ostatnia rada – upnij włosy! Długie rozpuszczone włosy, chociaż przez wielu uważane za atrybut kobiecości, dodają lat i obciążają sylwetkę. Upinając je wysmuklisz szyję, a całej sylwetce nadasz lekkości.