W 2020 roku niewiele rzeczy było pewnych. Ciągłe analizowanie, kiedy wrócimy do biura, kiedy zamkną nas znów w domach, a kiedy będziemy mogli swobodnie spotykać się ze znajomymi. Sytuacja na świecie wciąż się zmieniała, a wraz z nią my. My, nasze podejście do życia, do pielęgnacji, do makijażu oraz… do ubrań. Być może wydaje Ci się, że to przesada, że przecież nic się nie zmieniło, ale wystarczy spojrzeć na to, jakie hasła wpisywaliśmy w 2020 roku w nasze przeglądarki, jak i kiedy robimy zakupy, gdzie robimy zakupy, jaką pielęgnację wybieramy i po jakie kosmetyki do makijażu sięgamy. 2020 rok wpłynął na nasze życie w znaczącym stopniu, odciskając swoje piętno na kolejnych sezonach. Czym zaskoczą nas trendy 2021?

Po pierwsze: kurtka. Po drugie: dodatki! Czyli zimowa moda w stylowym wydaniu

Podejście do mody

Patrząc po tym, jakim markom wzrastają sprzedaże, można stwierdzić, że w większości z nas obudziła się konsumencka świadomość. Nasze wybory są o wiele bardziej przemyślane. Zainteresowanie ekologią, sytuacją naszej planety wzbudziły w nas zamiłowanie do ekologicznych rozwiązań, w tym slow fashion oraz niszowych marek produkujących w Polsce. Zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, jak bardzo środowisko naturalne jest obciążone przez przemysł modowy. Nawet wśród kolekcji w sieciówkach zaobserwować można, że coraz więcej i coraz częściej mówi się o zastosowanych w procesie produkcji ekologicznych zastosowaniach. Wzrosło zainteresowanie ponownym wykorzystaniem materiałów, stąd królują wszelkiego rodzaju DIY. Większość z nas wkroczyła na drogę życia less waste, dążąc do upragnionego zero waste. Zaczynamy doceniać wygodę. I to właśnie ona zdominuje trendy 2021.

Trendy 2021

Wygląda na to, że następny rok, a przynajmniej jego pierwsza połowa, nie będą inne niż 2020 rok. Właśnie dlatego sklepy odzieżowe szykują się na dalszy wzrost w sprzedaży odzieży domowej, dresów oraz ubrań wykonanych z dzianiny. Kolejnym hitem są ubrania sportowe – bardzo duża część osób zabrała się za ćwiczenia, aby chociaż w jakimś stopniu zachować aktywność. Wygoda i oversize’owe kroje będą motywem przewodnim w przyszłym roku. Trendy 2021 zapowiadają się naprawdę ciekawie. Oto siedem dominujących trendów, które możemy zaobserwować już teraz!

5 zasad stylowych dziewczyn. To dzięki nim wszyscy mylą je z modelkami. Zatem, jak ubierać się modnie?

  1. Odzież loungewear – nie trzeba tego tłumaczyć. 2021 rok zaczynamy od zaostrzonego reżimu sanitarnego, więc prawdopodobnie jeszcze przez dłuższy czas ten, kto będzie mógł, będzie pracować w zaciszu własnego domu.
  2. Materiały w lekkie, delikatne kwiaty – polecane zwłaszcza w wyjściowych ubraniach.
  3. Gładkie materiały – idealne do pracy w domu!
  4. Falbany – dosłownie wszędzie. Jako element ozdobny w spódnicach, sukienkach, bluzkach, koszulach, nawet bikini będzie nimi przystrojone. To zdecydowanie mocny trend na wiosnę i lato.
  5. Łaty z jasnych kolorów – modne będą też ubrania w stylu lat 90., czyli ubrania szyte z fragmentów różnych materiałów.
  6. Swobodny krój – przede wszystkim będzie liczyła się swoboda i wygoda ubrań.
  7. Luźne jeansy – w 2021 roku o wiele chętniej będziemy sięgać po luźne kroje jeansów. Zamiast rurek – mom jeans, baggy jeans itd.