Słabe, łamliwe, czy lekko zżółknięte paznokcie odejmą urody nawet najpiękniejszym i najbardziej zadbanym dłoniom.

Oprócz manicure japońskiego, czy drogich, sklepowych odżywek warto postawić na inne, bardziej naturalne i sprawdzone sposoby, z których korzystały zapewne już nasze babcie.

Przedstawiamy pięć najskuteczniejszych z nich:

1. Czosnek na odbudowę

Czosnek nie jest dobry tylko na zapalenie ucha. Pomoże również odbudować i odżywić Twoje rozdwajające się paznokcie.

Dwie łyżeczki drobno posiekanego czosnku wmasuj w płytkę paznokcia. Pozostaw na 10 minut po czym zmyj czosnek. Następnie połóż na paznokcie odżywkę, lub tłusty olejek.

2. Olej z cytryną na rozjaśnienie

Regularne maczanie paznokci w podgrzanym oleju z oliwek z kilkoma kroplami cytryny rozjaśni płytkę paznokci i zmiękczy skórki wokół nich. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu!

3. Witaminy na wzmocnienie

Witaminy to nie tylko wewnętrzne wzmacnianie organizmu. Kup w aptece płynną postać witaminy A i E i wcieraj w płytkę paznokci codzienne, pół godziny przed kąpielą, przez 7 dni. Efekt wzmocnienia gwarantowany!

4. Jabłko i ogórek na połysk

Zdrowe, błyszczące paznokcie to marzenie każdej zadbanej kobiety. Po wcześniejszym wzmocnieniu paznokcia zadbaj o jego połysk.

Uzyskasz go dzięki maseczce ze startego ogórka, soku z połowy cytryny i 2 łyżek startego jabłka. Dłonie wystarczy zanurzyć w maseczce na 15-20 minut. Zabieg powtarzaj tak często, jak zechcesz.

5. Ziemniaki na poprawę kondycji całych dłoni

Najtańszym i jednocześnie najskuteczniejszym sposobem na poprawę kondycji całych dłoni jest papka ziemniaczana.

Przygotujesz ją z 2 ugotowanych ziemniaków, 2 łyżek oliwy z oliwek i łyżki mleka. Mieszankę nałóż na dłonie aż do nadgarstków i odczekaj 20 minut.

Zapraszamy do wypróbowania powyższych sposobów i czekamy na Wasze domowe metody na wzmocnienie słabych paznokci!