1. Założycielka Misbhv swoimi projektami oczarowała trzy kontynenty. A jednak nie ma formalnego wykształcenia w dziedzinie mody. Studiowała prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przyznaje jednak, że studia dały jej niezwykle dużo. Sama wierzy, że aby współcześnie osiągnąć sukces, trzeba być multidyscyplinarnym.

2. Maczek prowadzi Misbhv razem ze swoim chłopakiem, Tomkiem Wirskim. Parą są od liceum, czyli już 10 lat.

3. Misbhv noszą największe sławy: A$AP Rocky, Abel Tesfayne (The Weeknd), Bella Hadid, Kylie Jenner… Natalia przyznała Harper’s Bazaar Polska, że ostatnio odzywał się do niej team Rihanny z prośbą o zaprojektowanie kreacji na MTV Music Awards.

4. Chociaż na zachodzie Maczek porównywana jest do Demny Gvasalii (Vetements) i Goshy Rubchinskiyego, podkreśla, że na starcie miała o wiele trudniej niż oni. Nie miała pieniędzy, aby uczyć się na najlepszych uczelniach Europy i dostać na staże do prestiżowych domów mody.

5. Mało kto wie, że Natalia dostała się na London College of Fashion, jednak ze względu na wysokie czesne musiała zrezygnować. „Podświadomie czułam, że zamiast się rozwijać, ciągle goniłabym za pieniędzmi”, mówi w Harper’s Bazaar. 

Cały wywiad z Natalią Maczek – o tym między innymi, jak przebić się na międzynarodowym rynku mody – znajdziecie w kwietniowym numerze Harper’s Bazaar Polska!