Słyszałyście o tym, że spanie w biustonoszu pomaga im zachować jędrność na dłużej? A może po imprezie nie macie siły zdejmować stanika i kładziecie się w nim spać? Zapewniamy Was, że po przeczytaniu tego tekstu niż nigdy nie zaśniecie w biustonoszu!

1. Krążenie

Krążenie jest jednym z głównych rzeczy, które cierpią podczas snu w biustonoszu, szczególnie jeśli biustonosz ma fiszbiny. Jeśli bielizna zbyt ciasno przylega do ciała, mięśnie piersiowe zostają zgniecione co wpływa na krążenie nerwów w ramionach.

Czytaj także: Victoria’s Secret na lato 2016 – kolekcja Very Sexy

2. Podrażnienie naskórka

Innym istotnym efektem ubocznym spania w biustonoszu jest podrażnienie skóry. Podczas snu możemy nie czuć, że bielizna uszkadza nasz naskórek lub nawet tworzy torbiele.

5 powodów, dla których NIGDY nie powinnaś spać w biustonoszu

3. Brak głębokiego snu

Jakakolwiek niewygoda, w tym ucisk biustonosza, może sprawić, że nie będziemy mogły wejść w fazę głębokiego snu. To oczywiście odbija się na jakości snu.

Czytaj także: Jak często powinniśmy prać pościel?

4. Przebarwienia

Nieestetyczne, ciemne przebarwienia skóry bardzo często pojawiają się u osób, które śpią w obcisłej bieliźnie. Materiał jest w ciągłym kontakcie ze skórą, co powoduje ciemnienie w danym obszarze.

5. Grzybica piersi

To nie żarty! Regularne spanie w biustonoszu może powodować grzybicę! Środowisko ciepłe i wilgotne może być pożywką dla grzybów. Nocą często się pocimy i grzyb może rozwijać się swobodnie.

Jak widzicie spanie w biustonoszu może przynieść same negatywne skutki. Biorąc pod uwagę fakt, że jego zdjęcie trwa kilkanaście sekund, chyba warto pozbyć się na noc tego źródła nocnych problemów.

5 powodów, dla których NIGDY nie powinnaś spać w biustonoszu