Ani się obejrzymy jak nastanie karnawał: okres większych i mniejszych imprez, w tym oczywiście Sylwestra i studniówek.

Każda z nas chce na ważnym dla siebie przyjęciu wyglądać olśniewająco – zachwycać zarówno ubiorem, jak i zdrowym, promiennym wyglądem. Tu nie ma miejsca na wpadki stylistyczne. Wszystko należałoby dokładnie zaplanować.

Tak więc poniżej prezentujemy pięć kroków pod tytułem „Jak idealnie przygotować się do ważnej imprezy”:

1) Zanim wybierzesz ubiór. W doborze odpowiedniej kreacji na pierwszy plan wysuwa się okazja, z jakiej organizowane jest dane przyjęcie. Musisz wiedzieć, czy szukać uroczej sukienki koktajlowej czy też wieczorowej. Generalnie przyjmuje się, że im późniejsza pora imprezy, tym bardziej elegancka powinna być kreacja. Jeśli w zaproszeniu zaznaczono, że wymagany jest strój wieczorowy, to rozejrzyj się za długą suknią.

Najważniejsze jest to, żeby sukienka podkreślała to, co w Tobie najlepsze. Najbardziej uniwersalne są ciemne kolory i dekolty typu „A”. Nie zaszkodzi jednak stanąć przed lustrem i ocenić swoją sylwetkę krytycznym okiem. Zdecyduj co chcesz wyeksponować, a co ukryć. To samo tyczy się makijażu! Jeśli masz piękne oczy, to nie wahaj się podkreślić ich odważnym makijażem. Jeśli uważasz, że Twoje usta są ładniejsze, to postaw akcent na nie. Złym wyborem będzie akcentowanie obu tych części twarzy naraz – to pierwszy krok do image’u clowna.

Zanim wyruszysz na zakupy zdecyduj, w jakich kolorach jest Ci najlepiej, i w jakim chciałabyś się pokazać tego konkretnego wieczoru. Makijaż nie powinien gryźć się z kreacją.

2) Poszukaj inspiracji. Oglądaj zdjęcia gwiazd z czerwonego dywanu oraz fotki z pokazów mody. Nawet, jeśli nie stać Cię na tak drogą suknię, jak któraś z garderoby Nicole Kidman, to pamiętaj, że kroje i materiały bardzo często się powtarzają, więc masz szansę znaleźć coś podobnego. W sklepach z odzieżą wieczorową można oszaleć od nadmiaru fasonów, tkanin i barw, dlatego powinnaś wiedzieć czego chcesz, żeby później nie kupić pod wpływem impulsu czegoś, co wcale Tobie nie pasuje.

3) Czas na zakupy! Tutaj już wszystko zależy od Ciebie. Jeśli chcesz szybkich, skutecznych zakupów, to lepiej udaj się na nie sama. Jeśli natomiast chcesz zakupów w miłej atmosferze, zabierz przyjaciółkę, która doradzi Ci, w czym wyglądasz dobrze. Na naprawdę wielkie zakupy warto zarezerwować całe popołudnie, albo i nawet dzień.

Jeśli naprawdę zależy Ci na czasie, to zrób sobie listę sklepów, które warto odwiedzić i ustal trasę. Podpytaj koleżanki, może one znają jakiś sympatyczny sklep, w którym jeszcze nie byłaś?

4) W trakcie zakupów. Trzymaj się wcześniejszych ustaleń, a wrócisz zadowolona. Pamiętaj, że droga sukienka nie zawsze oznacza taką, która będzie leżała na Tobie idealnie i zachwyci wszystkich zebranych. I odwrotnie – czasami taniutka suknia okazuje się być właśnie tym, czego szukasz.

5) W dniu imprezy. Zarezerwuj odpowiednią ilość czasu na wykonanie makijażu i fryzury – chyba, że umówiłaś się do kosmetyczki i fryzjera. Jeśli zajmiesz się tym sama, to lepiej zostaw sobie w zapasie co najmniej godzinę – w razie, gdyby coś nie wyszło.

Przyzwyczajaj nogi do butów, które zamierzasz ubrać. Szczególnie, jeśli chcesz w nich potańczyć. Możesz użyć specjalnych, żelowych wkładek, które zapobiegną odciskom i użyć balsamu na otarcia – wtedy plasterki nie powinny być potrzebne.

No i nie przeładuj z biżuterią – masz wyglądać jak dama, a nie jak drzewko świąteczne. Z biżuterią trzeba szczególnie uważać, kiedy wybrałaś kreację w metalicznym kolorze. Ale od czego mamy lusterka 😉