Żadna z nas nie przepada za kupowaniem spodni, a zwłaszcza dżinsów. W końcu trzeba przymierzyć tyle par, zanim znajdzie się tę idealną. Do tego wielokrotne zmienianie ubrań w garderobie – po kilku godzinach można mieć już serdecznie dość. Aż odechciewa się zabierać do sklepu partnera…

Podczas zakupów zdarza nam się popełniać drobne grzeszki, które niestety później psują radość z nowej zdobyczy. Jak tego uniknąć? Z tym poradnikiem wycieczka po galerii handlowej będzie przyjemniejsza, a Ty wreszcie wybierzesz idealną parę spodni.

Kasia Tusk stawia na klasykę w najlepszym wydaniu! Te jeansy to projekt polskiej marki

Dżinsy: na co zwrócić uwagę?

Wyjdź z comfort zone

Jesteś na zakupach i po raz kolejny chcesz skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań… Stop! Zatrzymaj się i miej odwagę spróbować czegoś zupełnie nowego. Zawsze nosiłaś elegancki, ciemny jeans? Teraz postaw na jasne spodnie z poszarpanymi dziurami! Lubisz luźne kroje, ale może warto byłoby podkreślić swoje nogi obcisłymi rurkami? Eksperymentuj i baw się modą, a możliwe, że znajdziesz model stworzony właśnie dla Ciebie.

Daj sobie czas

Coś zwróciło Twoją uwagę, więc radośnie pędzisz do garderoby. Ale uwaga – nie podejmuj decyzji pod wpływem impulsu. Spodnie mają służyć Ci jeszcze bardzo długo! Dlatego daj sobie więcej czasu – przejdź się po sali, kucnij, schyl się, sprawdź, jak się w nich czujesz i czy warto zainwestować w nie pieniądze.

Rozmiar ma znaczenie?

Szukając odpowiednich dżinsów nie skupiaj się wyłącznie na wybranym rozmiarze. Patrząc na spodnie, zwracaj uwagę na ich fakturę, długość oraz kształt. Czy taki model Ci odpowiada? Przymierz i sprawdź, nawet ten, który wydaje Ci się za mały, bądź za duży. Metka to drugorzędna sprawa, poza tym i tak każda sieciówka posiada własną rozmiarówkę.

Jeansy boyfriend za 60 zł! Mocny trend w modzie, który kochają stylowe dziewczyny

Nie tylko dżinsy

Kiedy wybieramy się na zakupy w celu znalezienia idealnych dżinsów, koncentrujemy się tylko na nich. A to duży błąd. Weź ze sobą do przymierzalni również inne elementy garderoby, aby zobaczyć, jak komponują się ze spodniami. Czasem wystarczy drobny szczegół czy dodatek, aby zupełnie zmienić perspektywę.

Pamiętaj o talii!

Nie zakrywaj swojej talii oversizowym t-shirtem. Wystarczy zainwestować w pasek, aby podkreślić kobiece kształty i totalnie odmienić charakter stylizacji. Wybierając odpowiedni rodzaj, włóż bluzkę do środka spodni.

Źródło: ofeminin.pl

Jak sklepy krok po kroku zachęcają nas do robienia zakupów?