Kilka miesięcy temu skusiłam się na manicure żelowy w niesprawdzonym przeze mnie wcześniej salonie. Do dziś walczę z jego upiornymi skutkami. Miłośniczki manicure’u żelowego często powołują się na bogaty, lśniący kolor z nieskazitelnym połyskiem. Miłość do długotrwałych rozwiązań może przynieść tyle samo korzyści co szkód. Odpowiednia pielęgnacja przed i po sprawi, że Twoje paznokcie będą wyglądały zdrowo i czuły się zdrowo już zawsze.

Przetrzymywanie żelu lub lakieru na paznokciach przez dłuższy czas może je wysuszać. Niestety to nie jedyne zagrożenie. Poważny problem pojawia się, kiedy usuwamy wysuszający produkt. Suche paznokcie są słabe, co powoduje, że są również bardziej podatne na pękanie, rozdwajanie, a nawet łamanie.

Zdrowe paznokcie zaczynają się w zaciszu domowym. Samodzielna pielęgnacja jest równie ważna i skuteczna, co ta w salonie.

ZOBACZ TEŻ: ZOBACZ DO CZEGO MOGĄ DOPROWADZIĆ ŻELOWE PAZNOKCIE! (VIDEO)

Powiedz nie starym nawykom!

Odrywanie kawałków żelu lub hybrydy to najgorsze, co możesz zrobić swoim paznokciom. Uczucie odstawania produktu od paznokcia jest nieznośne, ale kiedy go odrywasz, robisz to razem z płytką paznokcia! Dobra warstwa wierzchnia będzie najlepszym antidotum na odpadające elementy maniucre’u.

Kup lakier w odpowiednim odcieniu

Udało Ci się zepsuć manicure? Paznokcie odrastają zbyt szybko? Najbystrzejszym i najprostszym sposobem jest wybór koloru paznokci na podstawie odcieni lakierów, które masz w domu. Jeśli zdecydujesz się na inny odcień, w drodze powrotnej od kosmetyczki wskocz do najbliższej drogerii. Do czasu następnej wizyty w salonie nieestetyczne odrosty możesz ukrywać pod warstwą zwykłego lakieru.

ZOBACZ TEŻ: LAMPY UV W GABINETACH KOSMETYCZNYCH – SZKODLIWE CZY NIE?

Kontroluj skórki

Na pewno wiesz, że wygląd Twoich skórek ma duży wpływ na wygląd Twojego manicure’u. Suche, pękające skórki sprawiają, że paznokcie wyglądają nieładnie. Co więcej! Powodują ból! Remedium jest systematyczne nakładanie olejku na skórki. Pod ręką zawsze warto mieć coś, co nawilża i uspokaja paznokcie oraz skórki.

Pielęgnuj codziennie

Regularna pielęgnacja to sposób na utrzymanie dłoni w świetnej formie. Użyj peelingu do rąk, a następnie wmasuj w nie balsam. Ostatnim etapem jest nałożenie olejku na skórki. Jeśli nie możesz wykonywać pełnego zabiegu codziennie, przed snem nałóż przynajmniej balsam. Obudzisz się z miękkimi rękoma oraz lśniącymi paznokciami (nawet jeśli od wizyty w salonie minął już tydzień).