Jeszcze chwila i cięższe botki zastąpimy lekkimi balerinami, japonkami i sandałami. Ponownie, po kilku miesiącach zimowej przerwy, zaczniemy z radością eksponować nasze stopy. Warto jednak przed tym przygotować je odrobinę – w końcu nie każda z nas poświęcała czas pedicure’owi tak intensywnie, jak latem.

(Zobacz też: Jak przygotować stopy do lata?)

Przed pierwszymi prawdziwie wiosennymi dniami proponujemy Wam sięgnąć do kilku sprawdzonych domowych metod. Na pewno są Wam znane, ale czy nie przydaje się czasem małe odświeżenie pamięci?

Zobaczcie!4 kroki do przygotowania stóp do wiosny

Paznokcie
Zacznij od ich dobrego i dokładnego oczyszczenia. Jeśli często zimą stosowałaś lakiery o intensywnych kolorach, mogły po nich pozostać niewielkie ślady – usuń je precyzyjnie patyczkami higienicznymi.

Następnie zafunduj sobie piling – pomoże wygładzić okolice paznokci i pozbyć się przebarwień z samej płytki. Możecie też wypróbować sok z cytryny i szczoteczkę – naprawdę działają!

Długa kąpiel
Lubicie długie, odprężające kąpiele? Zafundujcie ich odpowiednik Waszym stopom. Do ciepłej wody dodajcie ulubioną sól morską i olejek kokosowy – podziałają zmiękczająco.

Po kąpieli – pora na użycia pumeksu. Wygładźcie nim potrzebujące tego miejsca.

4 kroki do przygotowania stóp do wiosnyModelowanie
Kolejnym krokiem jest zadbanie o idealny kształt paznokci. Moment po kąpieli jest na to idealny. Starannie nadajcie im ładny kształt (pamiętajcie, by obcinać je prosto – zapobiegniecie w ten sposób wrastaniu), wygładźcie krawędzie pilniczkiem i usuńcie ewentualne odstające i nierówne skórki.

Nawilżanie
To chyba najważniejszy punkt – bez niego nasza praca może pójść na marne. Użyjcie mocno nawilżającego kremu. Nie musi być to wyszukany specyfik. Nie zapomnijcie też o skórkach wokół paznokci – do ich pielęgnacji idealnie nada się… balsam do ust!

Na koniec – zadbajcie o odpowiednie wykończenie. Pomalujcie paznokcie którymś z modnych tej wiosną kolorów (zobaczcie: Modne wiosenne kolory lakierów do paznokci) albo postawcie na swój ulubiony, sprawdzony odcień!