358,08 miliarda dolarów to najnowsza szacowana wartość globalnego rynku athleisure, który ma nadal rosnąć w ciągu następnych sześciu lat. Zaintrygowani tym faktem eksperci z marki AN-Y1 postanowili stworzyć listę najpopularniejszych obecnie sportowych rzeczy.

Nowości Deichmann na upały: sandały, klapki, espadryle

Styl athleisure – jakie ubrania są najczęściej kupowane?

Pierwszym elementem athleisure, który cieszy się największą popularnością, są legginsy, z imponującą średnią liczbą 387 200 wyszukiwań miesięcznie. Ten podstawowy element garderoby można nosić nie tylko na treningi, ale także jako część codziennego stroju, co udowadnia Kendall Jenner. Ze względu na różnorodność materiałów, z których są wykonane, legginsy są odpowiednie na każdą porę roku, ale na lato warto wybrać te wykonane z przewiewnych materiałów.

Drugim elementem, który powinien znaleźć się w twojej letniej garderobie, są spodnie dresowe, które generują średnio 341 000 wyszukiwań miesięcznie. Świetne na dni, kiedy wybierasz się na krótki spacer, bieganie lub po prostu chcesz założyć coś wygodnego. Nawet królowa stylu Sarah Jessica Parker została w nich niedawno zauważona, co czyni je idealnym elementem letniego stroju athleisure.

Z 275 100 średnimi miesięcznymi wyszukiwaniami, dresy zajmują trzecie miejsce. Przeżywają one teraz swoje pięć minut – często wybiera je m.in. Rihanna.

Na czwartym miejscu znajduje się spódnica tenisowa, gromadząca średnio 77 900 wyszukiwań miesięcznie. Stała się elementem obowiązkowym w letniej garderobie, a w połączeniu z trampkami tworzy idealny letni look athleisure.

Ostatnim z pięciu najpopularniejszych elementów, z 77 500 globalnymi wyszukiwaniami miesięcznie, są szorty sportowe. Uwielbiane przez Hailey Bieber, szorty sportowe są idealnym elementem odzieży na lato, który można wykorzystać w bardziej swobodnych strojach.

Założyciele AN-Y1 tak komentują popularność trendu: „Athleisure zyskuje coraz większą popularność w ostatnich latach, ponieważ ludzie zaczęli priorytetowo traktować wygodę w swoich codziennych ubraniach. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że dresy i oversize’owe kurtki są tak często wyszukiwane i kupowane”.

A oto cała lista 15 najchętniej wyszukiwanych w Internecie rzeczy w stylu athleisure:

athleisure źródło: https://www.an-y1.com/