Ostatnie zdjęcie, jakie Jennifer Lopez wrzuciła na swój instagram dało nam do myślenia. W redakcji zapanowała cisza, aż ktoś odważył się rzucić „ale wiecie, że ona ma 49 lat?”. Gdyby nie google, nikt by w to nie uwierzył, prawda? My też mamy z tym problem. To ciało, twarz i energia! Która z nas nie chce wyglądać jak JLo mając 49 lat?! Na szczęście gwiazda chętnie dzieli się doświadczeniem życiowym, a my prezentujemy Wam 11 zasad JLo na to, by skutecznie walczyć z zegarem.

ZOBACZ TEŻ: TAKIEGO CIAŁA MOGĄ POZAZDROŚCIĆ 20-LATKI. JENNIFER LOPEZ KUSI W SKĄPYM BIKINI

#1 NIGDY NIE ODPUSZCZAJ TRENINGU
Taaak, wszystkie to znamy. Wracasz zmęczona z pracy a telefon przypomina Ci, że dzisiaj miałaś jeszcze jechać na siłownie. W głowie na szybko wyszukujesz kilka dobrych wymówek albo rzucasz oklepane „pójdę jutro!”. I tak przez kolejne miesiące… JLo twierdzi, że nie zdarza jej się odpuszczać treningów, bo wie, jak bardzo to rozleniwia.

#2 PIELĘGNACJA = KWAS GLIKOLOWY
Dlaczego warto? Bo usuwa martwe komórki powierzchniowe, sprzyja odbudowie skóry po przesuszeniach i zbyt dużym słońcu. JLo twierdzi, że dodaje jej on „zdrowego blasku”.

#3 DBAJ O ZDROWE ODŻYWIANIE
Od wielu lat JLo dba o zbilansowane posiłki i nie daje się pokusom. A jeśli walka zaczyna być nierówna, Jennifer sięga po… białko. Tym samym wypełnia brzuch i skutecznie pozbywa się niechcianej myśli z głowy.

#4 ZAPOMNIJ O PORANNYM WYLEGIWANIU SIĘ W ŁÓŻKU
Jennifer jest jedną z tych osób, które uważają lenistwo za marnotrawienie czasu. Gwiazda twierdzi, że nieustannie jest w ruchu, a dzień zaczyna bardzo wcześnie. I to od krótkiego treningu!

#5 UNIKAJ OPALANIA
Leżenie plackiem na plaży to raczej nie jest domena JLo. Gwiazda twierdzi, że świadomość szkodliwego wpływu słońca na skórę bardzo otworzyła jej oczy.

#6 NIE TYKAJ TEJ TRÓJKI
Czarna lista Jennifer, której nigdy nie tyka, to: alkohol, papierosy i… kawa!

ZOBACZ TEŻ: Ile waży Jennifer Lopez? (Obwód jej bioder robi wrażenie!)

#7 WYSYPIAJ SIĘ
Gwiazda zapewnia, że w całym biegu zostawia sobie zawsze 7 godzin na sen. Jak twierdzi, nic lepiej nie regeneruje i nie naprawia szkód, co zdrowy sen.

#8 ZNAJDŹ CZAS NA SPOKÓJ
JLo stawia na medytację, ale twierdzi, że najważniejsze to znaleźć sposób na odnalezienie spokoju ducha. Poświęca na to zaledwie 20 minut każdego dnia. Twierdzi, że to działa!

#9 OCZYSZCZANIE JEST BARDZO WAŻNE
Gwiazda twierdzi, że nigdy nie zdarzyło jej się pójść spać z pełnym makijażem spać. Uważa to za ogromną krzywdę dla cery.

#10 PIJ DUŻO WODY
JLo stawia na 8 szklanek dziennie. A Ty?

#11 GRAJ W ZIELONE!
JLo stawia na zielone warzywa i owoce, tak w jej diecie znajdziecie dużo szaparagów, brukselki, brokułów oraz jarmużu. Gwiazda twierdzi, że to powrót do portorykańskiego jedzenia, które dominowało w jej domu.

A jakie Wy rytuały stosujecie, by walczyć skutecznie z upływem czasu?