Majtki menstruacyjne są już bardzo popularne. Często niesłusznie uznawane za zbyt drogie i nieskuteczne są odpowiednikiem jednorazowych produktów higienicznych stosowanych podczas miesiączki (tamponów, podpasek, wkładek). Kobiety, które już skorzystały z szerokiej (sic!) oferty majtek menstruacyjnych dostępnych na polskim rynku, twierdzą, że nigdy nie wróciłyby do wcześniejszych wyborów. Dlaczego?

Produkty menstruacyjne w ogromnym stopniu przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska. Przeciętna kobieta w ciągu swojego życia zużyje ponad 11 tysięcy jednorazowych produktów menstruacyjnych. Rocznie na całym świecie wyrzuca się ich około 100 miliardów. Podpaski i tampony często zawierają chlor, dioksyny, plastik, glifosat. Jedna zużyta podpaska może rozkładać się nawet od 500 do 800 lat. Naszym wspólnym celem jest ochrona środowiska, dlatego warto spróbować.

Ekologia to nie jedyny dobry powód. Majtki menstruacyjne zachowują się jak zwykła bielizna na ciele, ale są niezwykle skuteczne w pochłanianiu krwi menstruacyjnej. Nie musisz martwić się o nieprzyjemny zapach, zmianę tamponu i wilgoć. Oczywiście możesz stosować również kubeczki menstruacyjne, biodegradowalne podpaski lub ich wielorazową formę. Zanim jednak się zdecydujesz, przeczytaj więcej na temat działania majtek menstruacyjnych.

Okresowy problem? Jak astronautki radzą sobie z miesiaczką w kosmosie…

Jak działają?

Są wykonane z bardzo chłonnego i eliminującego nieprzyjemne zapachy materiału. Można je prać i stosować wielokrotnie. W ostatnich latach powstało wiele marek, które zadbały również o to, aby bielizna była stylowa. Na rynku znalazłyśmy majtki menstruacyjne ozdobione koronkami, z wysokim stanem i w całej gamie kolorów. W chwili obecnej kupisz je też w różnych fasonach przez stringi aż po szorty do spania. Znalazłyśmy też menstruacyjne kostiumy kąpielowe.

Czy majtki menstruacyjne są niehigieniczne?

Absolutnie nie. Są bardzo chłonne i odprowadzają wilgoć, dzięki czemu zapewniają uczucie świeżości i suchości. Ponadto większość z nich ma opatentowaną technikę neutralizującą nieprzyjemne zapachy i bakterie. Poniżej znajdziesz 5 naszych ulubionych par dostępnych na polskim rynku. Jeśli chcesz, podziel się z nami swoją opinią na ten temat, być może twoje wskazówki będą pomocne dla innych kobiet.

Teksas. Drakońskie prawo antyaborcyjne właśnie weszło w życie

Sonda

Majtki menstruacyjne

Używasz majtek menstruacyjnych?

Majtki menstruacyjne
1

Wimin

Majtki menstruacyjne

90,00 zł

Kup teraz

Według producenta te majtki są cieńsze niż podpaski, a chłoną tyle, co 4 tampony. Zostały wyprodukowane w Polsce z polskich materiałów z certyfikatem OEKO-TEX ®. Rozmiarówka od XXS do XXL.

Untitled design
2

Sis Underwear

Majtki Sexy Sis

180,00 zł

Kup teraz

Model z koronkami uwielbiany za wygodny niski stan i delikatne zdobienia. Producent, ze względu na wielkość części absorbującej poleca ten model dla maksymalnie średnio obfitych miesiączek.

v
3

Skrojone

Bokserki menstruacyjne HEAVY

199,00 zł

Kup teraz

Bokserki o podwyższonym stanie charakteryzują się przede wszystkim wkładem chłonnym szerszym w porównaniu do majtek. Okala krok i tworzy coś na styl skrzydełek (jak w podpaskach).

IMG_4044-scaled
4

Trust

Bezszwowe majtki menstruacyjne klasyczne

60,30 zł

Kup teraz

"Bezszwowe majtki menstruacyjne klasyczne outlet to majtki w 2 kategorii na lekkie krwawienie. Majtki uszyte są z wyjątkowo miękkiej i elastycznej tkaniny, która idealnie przylega do ciała", czytamy na stronie producenta

v
5

Mamokres.pl

FLUX Classics ™ Boyshort – obfity okres

180,00 zł

Kup teraz

Model, który teamie mamokres.pl nazywa się „tym konkretnym”. Podobno nie ma na niego zbyt mocnych okresów! Konkretnie trzyma to, co ma trzymać, konkretnie nie przepuszcza krwi. Konkretny ten Boyshort w każdym calu!