Zastanawiałaś się kiedyś, czy kształt Twojej twarzy ma znaczenie, jeśli chodzi o prawidłową aplikację różu do policzków? Okazuje się, że konturowanie twarzy oraz nadawanie kształtu brwiom to nie jedyne elementy makijażu, podczas których powinnaś rozważyć pewne proporcje.

Oczywiście, sposób, w jaki wykonujesz makijaż, jest całkowicie i w stu procentach zależny od Ciebie. Chcesz aplikować róż do policzków na czole? Zrób to. Dla tych z Was, które jednak doceniają wskazówki w dziedzinie aplikowania kosmetyków do makijażu, mamy kilka podpowiedzi.

ZOBACZ TEŻ: JAKIE OKULARY DO TWOJEGO KSZTAŁTU TWARZY? (VIDEO)

Jak aplikować róż do policzków w zgodzie z kształtem twarzy?

Jeśli jesteś właścicielką okrągłego kształtu twarzy, masz pełne policzki takie jak Selena Gomez lub Mindy Kaling, powinnaś być dumna. Stosowanie różu do pliczków w Twoim przypadku jest banalnie łatwe. Charakteryzatorka Sarah Biggers wyjaśnia, że róż powinno aplikować się na policzkach, blisko linii włosów.

Jak aplikować róż do policzków w zgodzie z kształtem twarzy?

W przypadku kwadratowego kształtu twarzy celem jest dodanie miękkości do mocno zarysowanej linii szczeki. Koncentrując się na policzkach, podążaj w stronę nosa, rozciągając róż aż do linii włosów. Policzki będą wyrzeźbione, ale również ładnie się zaokrąglą. Wizażystka gwiazd Camara Aunique twierdzi, że przeciąga róż nawet do linii brwi, co pomaga zmiękczyć linie twarzy.

Jak aplikować róż do policzków w zgodzie z kształtem twarzy?

Jeśli twarz znajduje się w kategoriach owalnej, aplikacja różu powinna zaczynać się od środka policzka i kończyć na linii płatków uszu. Kobiety o owalnych twarzach wyglądają najlepiej, gdy makijaż optycznie poszerza ich policzki.

ZOBACZ TEŻ: MODELOWANIE KSZTAŁTU TWARZY PUDREM BRĄZUJĄCYM

Jak aplikować róż do policzków w zgodzie z kształtem twarzy?

Kształt serca wymaga delikatnego wydłużenia twarzy. Upewnij się, że najwięcej różu skoncentruje się na kościach policzkowych. Aplikuj go w kształcie litery „C”. To prosta i niezawodna technika, która na sercach wygląda obłędnie.