Cześć!

Bardzo bym chciała dowiedzieć się, jaki mam typ kolorystyczny – czy jestem zimą, czy latem, a może jeszcze jakąś inną porą roku? Bardzo by mi to pomogło, bo w sumie ciągle ubieram się na biało, czarno i szaro, nie mam pojęcia, jakie kolory do mnie pasują…

Pani Wyblakła

Pani Wyblakła, czyli Ala, przysłała nam swoje zdjęcia i Zeberka postanowiła, że spróbuje nadać jej trochę odpowiednich kolorów.

Kierując się zasadami analizy kolorystycznej, Zeberka stwierdza, że Ala jest latem i powinna nosić kolory z chłodnej tonacji. Przy ciepłych jej cera różowieje.

Często się zdarza, że metodą „prób i błędów” sami odkrywamy, w jakich kolorach nam najlepiej – zapewne było tak też w tym przypadku – gdyż Ala słusznie ubiera się w szarości i biele. Żeby efekt nie był tak „wyblakły”, Zeberka doradza wzbogacenie szafy i kosmetyczki o takie barwy, jak: przypudrowany róż, zgaszony błękit, srebrny, cała paleta odcieni niebieskiego – szczególnie jeansowy; niebieskawą zieleń, jasny turkus; czerwień: malinową, miąższ arbuza, wiśniową, czerwonego wina, z żółtych tylko chłodny cytrynowy. Czystą biel najlepiej zastąpić odcieniem różu lub szarości, a czerń odcieniami szarości lub ciemnym przydymionym granatem marynarskim.

Zeberka ma jeszcze wskazówkę, co do makijażu i koloru włosów. Przy szaroniebieskich oczach lepiej zrezygnować z tego koloru w makijażu – chociaż odcień nie gryzie się z tęczówką, to za bardzo się z nią zlewa – przez co oko traci wyrazistość. Kryjący podkład zakamufluje tendencje do różowienia – cechę charakterystyczna lata.

Jesień we włosach w przypadku Ali to zły pomysł – lepiej trzymać się zimnych odcieni i ewentualnie rozświetlić naturalny kolor pasemkami – oczywiście w zimnych tonacjach.

Zeberka ma nadzieję, że pomogła zarówno Ali, jak i innym dziewczynom o podobnym typie urody w odnalezieniu najodpowiedniejszych dla nich kolorów.

Więcej o analizie kolorystycznej znajdziecie tutaj.

Znaleźć swój kolor