Z okazji pierwszego dnia wiosny gorąco zachęcamy do ożywienia naszego makijażu wiosennymi kolorami i wykonania makijażu oka w odcieniach zieleni. Wiele kobiet wystrzega się koloru zielonego w makijażu, bojąc się tandetnego lub zbyt „papuziego” efektu. W rzeczywistości zieleń dozwolona jest dla każdej z pań, pod jednym warunkiem: musi to być zieleń o intensywności i odcieniu idealnie dobranym do naszego typu urody.

A oto krótki poradnik, w jakim odcieniu zieleni będzie nam najbardziej do twarzy.

Makijaż zieleń
Panie o chłodnym i delikatnym typie urody zwanym „lato”, odznaczającym się jasną cerą, niebieskimi oczami i blond włosami, powinny wybrać subtelny, pastelowy odcień zieleni – seledynowy z domieszką turkusu, błękitu.

Makijaż zieleń
Dla pań o również chłodnym, ale mocnym typie urody – typie tzw. „zimowym”, charakteryzującym się śniadą karnacją i ciemnymi włosami, idealna będzie intensywna, soczysta zieleń o odcieniu butelkowym, szmaragdowym.
Makijaż zieleń
Jasna, zielonkawa lub zielono-niebieska tęczówka oka pań o ciepłej, delikatnej urodzie typu „wiosna” najlepiej zaprezentuje się, podkreślona subtelną, ciepłą zielenią przypominającą kolor młodej, wiosennej trawy – z domieszką żółci.
Makijaż zieleń
Natomiast rudowłose panie o ciepłym, wyrazistym, „jesiennym” typie urody – jak sama nazwa wskazuje – niechaj wybiorą jesienny odcień zieleni – odcień khaki, „zgniły”, ziemisty, z domieszką brązu.

A teraz prezentacja śmiałego makijażu, nasyconego tym wiosennym kolorem, która – mamy nadzieję – nie tylko zachęci panie do użycia zieleni w makijażu, ale także zainspiruje do eksperymentowania z różnymi odcieniami zieleni i uzyskiwania fantazyjnych i oryginalnych efektów.

1. Wewnętrzną połową powieki oraz wewnętrzny kącik oka rozświetl perłowym jasno-złocistym cieniem.

Makijaż zieleń

2. Pozostałą część powieki (do załamania oczodołu) pokryj perłowym cieniem w kolorze mocnej zieleni o chłodnym odcieniu, rozcierając granicę między zielenią, a złotem.

Makijaż zieleń

3. Zewnętrzną, górną granicę cienia rozetrzyj okrągłym pędzelkiem z odrobiną jasnego, turkusowego cienia, wykonując wzdłuż załamania powieki mglistą smugę rozmytego cienia.

Makijaż zieleń

4. Oryginalności i wyrazistości doda makijażowi kreska wykonana kolorowymi eyelinerami. Najpierw wzdłuż górnej linii rzęs na wewnętrznej połowie powieki wykonaj wyrazistą kreskę eyelinerem w kolorze intensywnej, cytrynowej żółci.

Makijaż zieleń

5. Po zewnętrznej stronie powieki wykończ kreskę eyelinerem w kolorze szmaragdowym, wyciągając ją nieco w górę po za zewnętrzny kącik oka. Bardzo ważne, by aplikatorem z twardą gąbeczką rozetrzeć złączenie kreski żółtej ze szmaragdową, uzyskując płynne przejście między kolorami.

Makijaż zieleń

6. Przy tak wyrazistej powiece górnej należy również dość mocno zaakcentować powiekę dolną. Po wewnętrznej stronie wzdłuż linii rzęs wykonaj rozmytą smugę złotym cieniem (ciemniejszym odcieniem złota, niż ten w wewnętrznym kąciku). Dolną powiekę po zewnętrznej stronie wypełnij zielonym cieniem o cieplejszym, „trawiastym” tonie – taki odcień świetnie zgra się z żółcieniem i złotem, scalając te kolory z chłodniejszą zielenią na powiece górnej.

Makijaż zieleń

7. Wytuszuj rzęsy czarną maskarą.

Makijaż zieleń

Polecane kosmetyki do wykonania tego makijażu:

Jasnozłoty, perłowy cień z paletki Color Appeal Trio Pro, L’OREAL – 42,00 zł
Ciemnozielony, perłowy cień INLGOT, nr 637 – 17,00 zł
Turkusowy cień Zodiak Mat, HEAN, nr 64 – 6,00 zł
Żółty eyeliner w żelu, INGLOT, nr 84 – 30,00 zł
Szmaragdowy eyeliner w żelu, INGLOT, nr 87 – 30,00 zł
Złoty cień AMC, INGLOT, nr 135 – 22,00 zł
Zielony, „trawiasty” cień INGLOT, nr 834 – 17,00 zł
Czarna maskara Volum Express, MAYBELLINE – 30,00 zł