Poszukiwanie idealnego podkładu czasem może przypominać niekończącą się opowieść. Matowe, rozświetlające i nawilżające formuły – na rynku dostępnych jest wiele wariantów, ale który z nich gwarantuje wielogodzinną trwałość? Być może problem tkwi nie tylko w doborze odpowiedniego podkładu. Ten filmik pokazuje, że odpowiedź na to pytanie może zależeć od jeszcze jednego produktu.

Wiele z nas zapomina o użyciu bazy pod makijaż. Przede wszystkim dlatego, że nie cieszą się one przesadną popularnością. Wiele z tych produktów posiada w swoim składzie silikony, które mogą zatykać pory.

ZOBACZ TEŻ: TAK O URODĘ DBAŁY IKONY HOLLYWOOD. OD MARILYN MONROE PO GRACE KELLY

Na szczęście nie jest to regułą. Na drogeryjnych półkach i w internetowych sklepach z kosmetykami można znaleźć produkty, które nie zamieszczają w składzie zapychających silikonów.

To zdjęcie pokazuje, że użycie odpowiedniej bazy może zagwarantować niesamowite efekty. Utrwali makijaż oraz da równomierne, bardziej aksamitne wykończenie.

Jedna użytkowniczka postanowiła przeprowadzić mały test. Na swoim youtubowym kanale Look at Me prezentuje efekty nałożenia makijażu razem z bazą. A cały test przeprowadza na skórce z pomarańczy!

Filmik, który pokazuje jak może zmienić się makijaż dodając jeden kosmetyk
Foto: her.ie

Podkład nałożony na bazę trzyma się o wiele lepiej, pozostawia gładkie, matowe wykończenie. Dodanie tego kosmetyku do makijażu ma sporo zalet, a w szczególności sprawdzi się dla osób, chcących zatuszować pory i zapewnić lepszą trwałość podkładu.

ZOBACZ TEŻ: NAJWIĘKSZE MAKIJAŻOWE MITY, W KTÓRE JAK NAJSZYBCIEJ POWINNAŚ PRZESTAĆ WIERZYĆ

A oto propozycje baz pod makijaż, które nie zawierają w sobie silikonów

Filmik, który pokazuje jak może zmienić się makijaż dodając jeden kosmetyk
Nude by Nature Perfecting Eye Primer

Filmik, który pokazuje jak może zmienić się makijaż dodając jeden kosmetyk
Smashbox Baya w postaci mgiełki