Każda z was kojarzy taki obraz: kobieta z włosami w doskonałym nieładzie i nienaganną, naturalną skórą. Osiągnięcie tego efektu jest łatwiejsze, niż myślicie. Wystarczy zainspirować się wskazówkami profesjonalistów, którzy właśnie wymieniają precyzyjne szczotki do makijażu na coś zupełnie innego. A obserwować możemy to między innymi u Christophera Kane’a, Giorgio Armaniego i Marni.

Odprężona skóra

Jaki jest sekret pięknego wykończenia makijażu? Masowanie twarzy podczas codziennej rutyny pielęgnacyjnej. Przygotowanie skóry przed nałożeniem kosmetyków to absolutna podstawa. Masuj twarz kolistymi ruchami do zewnętrznej strony twarzy, aby zwiększyć wchłanianie kosmetyków i zmniejszyć obrzęk. Wystarczy dziesięć minut każdego dnia, aby cieszyć się piękną, promienną skórą i doskonałym makijażem.

ZOBACZ TEŻ: CO MOGĄ ZDZIAŁAĆ MASAŻE TWARZY? (VIDEO)

Dotyk podkładu

Aplikując podkład palcami, uzyskasz subtelne krycie. Taka technika sprawdza się najlepiej podczas wykonywania makijażu no make-up. Zanim zaczniesz, pamiętaj o uprzednim oczyszczeniu rąk.

Makijaż oczu bez wysiłku

Marzysz o iście malarskim podejściu do makijażu oczu? Rozcieraj cienie do powiek dłoni. Stworzysz niemalże idealny efekt, ale właśnie o to chodzi. Odcienie czerwieni będą wyglądały naprawdę niebanalnie! Spróbuj!

ZOBACZ TEŻ: JAK UTRWALIĆ CIENIE DO POWIEK? KILKA SPOSOBÓW NA TRWAŁY MAKIJAŻ OCZU

Wy również nie korzystacie z pędzli i gąbek?