Tak samo jak w przypadku makijażu oczu albo nakładania różu na policzki, istnieje wiele technik konturowania twarzy, które mają zapewnić idealne proporcje, pomóc w uwydatnieniu pewnych obszarów twarzy i zamaskowaniu drobnych niedoskonałości. Wystarczy wejść na Instagram, by zobaczyć jak blogerzy i profesjonalni makijażyści korzystają z różnych metod. A do gry właśnie wkracza kolejny sposób, do którego wykorzystuje się zwykły korektor.

ZOBACZ TEŻ: WIADOMOŚĆ OD URBAN DECAY! MARKA WPROWADZA NA RYNEK PIERWSZE KOSMETYKI DO BRWI

Aby technika konturowania mogła przebić się do szerszej grupy odbiorców musi być przede wszystkim trwała, a użycie korektora z pewnością to gwarantuje. W końcu to kosmetyk, który codziennie pomaga nam w zakryciu sińców pod oczami, wyprysków i innych drobnych niedoskonałości.

To też dobry sposób, jeśli chcesz nieco uprościć swoją poranną rutynę makijażu, stosując mniejszą liczbę produktów i kroków. Poza tym efekt jest bardziej naturalny, a wszystkie trendy na 2019 rok przypominają nam, że właśnie taki wygląd będzie znowu na topie – bez sztucznego przerysowania. Ale zanim przejdziemy do wyjaśnienia na czym polega sposób aplikacji najpierw upewnij się, że masz odpowiedni korektor, który nadaje się do tej metody konturowania.

Artyści makijażu zalecają w tym celu wykorzystanie pełnej palety korektorów, ponieważ zwyczajnie mają one szerszy zakres odcieni i lepiej dopasują się do skóry.

Najważniejsze jest jednak abyś miała co najmniej dwa odcienie – jeden do rozjaśniania i drugi ciemniejszy do nadania kształtów.

A jeśli chodzi o odcień tu zasada jest prosta. Makijażyści radzą, by używać korektora o dwa odcienie ciemniejszego od koloru skóry do konturowania i jeden odcień jaśniejszy do rozświetlenia. Makijażystka Joanna Schlip wyjaśnia odcień jasnożółty lub jasnobrzoskwiniowy będzie najlepszy dla osób o bladej skórze, ponieważ świetnie zamaskuje ciemne kręgi i widoczne żyły, jednocześnie dając efekt promiennego blasku. Do ciemniejszych karnacji lepiej sprawdzą się odcienie miodowe.

ZOBACZ TEŻ: INSTAGRAM OGŁASZA NAJMODNIEJSZE MAKIJAŻE NA 2019 ROK!

Samo konturowanie przy użyciu korektora jest bardzo łatwe i prawdopodobnie o wiele prostsze i szybsze niż przy użyciu bronzera.

Co Wy na to?