Utwór “Nie wiem jak” miał swoją premierę na scenie Big Brothera – reality show
emitowanego na przez stację TVN 7. Entuzjastyczne przyjęcie przez widownię w studiu znalazło swoje odzwierciedlenie także w mediach społecznościowych – “ Chociaż dwa zegarki na rękach masz, ja ani razu nie zerknąłem na swój żeby zobaczyć czy już koniec. Super, radiowa piosenka!”, “Lekka i przyjemna nuta wpadająca w ucho. Powodzenia”, to jedne z wielu komentarzy jakie można przeczytać pod udostępnionymi przez muzyka materiałami. Dzisiaj rozmawiamy z nim między innymi o wizerunku scenicznym i pielęgnacji, a artystka makijażu Ola Kułak zdradza nam tajniki swojej pracy.

Kto był pomysłodawcą stworzenia Twojego wizerunku scenicznego?

Xay Beng: XAY BENG to tzw. moje “alter ego”. Na co dzień pracuję w korporacji, gdzie wykonuje rutynową (jednak ciekawą) pracę. Zdaje sobie sprawę, że świat jest wymagający, żyjemy w pędzie, nie dostrzegamy pozytywnych barw. Muzyką chcę dostarczyć odbiorcy chwilę relaksu, dobrej zabawy, dystansu i przejaskrawienia rzeczywistości. XAY BENG to pozytywna część mnie – bardziej zwariowana oraz barwna. Utworami, teledyskami, występami i w przyszłości koncertami chciałbym wprowadzać ludzi w dobry humor. Całość oprawiona jest w barwy, które będą mi towarzyszyć. Makijaż to tylko mała część całej układanki, którą mam nadzieję niebawem będę mógł układać razem ze słuchaczami.

Czy Twój sceniczny makijaż pokrywa się z obecnymi trendami?

Xay Beng: Trend stanowimy my sami. Kreujemy nową muzyczną modę, która niesie za sobą inne trendy jak ten z barwnym makijażem. Oczywiście jest to makijaż na wyjątkowe chwile, a nimi dla mnie są koncerty czy spotkania ze słuchaczami.

Ola Kułak: Makijaż sceniczny, rządzi się to trochę innymi prawami. Piosenka i pomysł artysty na przedstawienie swojej postaci na scenie jest inspiracją do takiej charakteryzacji. Mocne kolory, malarskość , kontrasty a piosenka „Nie wiem jak” idealnie współgrają.

Czy przygotowanie makijażu scenicznego było czasochłonne?

Ola Kułak: Na pewno kiedy robiliśmy to pierwszy raz 😂 Jest zdecydowanie bardziej czasochłonne niż zwykły makijaż, ponieważ do charakteryzacji dochodzi malowanie włosów które musi łączyć się z makijażem na twarzy.

Czy w takim makijażu artysta na scenie ma utrudnione zadanie?

Xay Beng: Jedynym utrudnieniem, z którym się spotkałem to brak możliwości założenia tzw. „ucha” na pomalowaną część z obawy o zabrudzenie sprzętu 😉 Barwy spływają z włosów na twarz, więc nawet jeżeli coś się rozmaże – nie jest uciążliwe, wręcz tworzy całość bardziej autentyczną.

Ola Kułak: Utrudnieniem są na pewno tłuste farbki, którymi jest wykonany makijaż. Trzeba uważać, żeby go przypadkiem nie rozmazać. To co makijaż sceniczny powinien ułatwić artyście na scenie, to na pewno dodawać poczucie pewności siebie.

Czy „nie wiem jak” zostanie hitem tegorocznych wakacji?

Xay Beng: To wszystko zależy od słuchaczy 😉 Piosenka była tworzona z myślą o wakacyjnym szaleństwie, pierwszy jej odbiór wskazuje na to, że może się tak stać!

Czym się inspirowałeś/ inspirowaliście tworząc tak złożony wizerunek?

Xay Beng: BARWA, KREATYWNOŚĆ, SZALEŃSTWO – te trzy słowa przyświecają mi w tworzeniu
całego projektu.

Jak Twoim zdaniem powinni dbać o siebie współcześni mężczyźni?

Xay Beng: W ostatnich latach wiele się zmieniło. Mężczyźni znacznie bardziej dbają o siebie. Jest to oczywiście wpływ dostępności specjalnych, męskich kolekcji, trendów instagramowych, jak również kobiet. Myślę, że nie ma jednego sposobu. Każdy facet powinien dbać o siebie w taki sposób, jaki mu odpowiada. Jeżeli ktoś czuje się mało męsko używając maszynki do golenia – niech jej nie używa. Jeżeli nałożenie na twarz kremu BB dodaje komuś większej pewności siebie – why not? Bądźmy sobą i wpierajmy w tym innych!

Masz swoje ulubione kosmetyki do włosów?

Xay Beng: Lakier do włosów to postawa! Czuję się dobrze mając zadbaną fryzurę.